Rehber Black Desert İşçi Kiralama

Eledhwena

8
GT RANK
Co-Admin
TC Onaylı
21 Şub 2019
85
55
68
Eskişehir
gameturk.net
Merhaba Değerli Oyuncular,

Black Desert Online İşçi Kiralama
ve işçi çalıştırma çok önemlidir. Her ne kadar oyunda güçlenmek de çok önemliyse diğer yaşamsal aktiviteler olmadan gelişmeniz pek de mümkün değil. Oyunda belli bir yere gelmek için illaki aşçılık, kimyacılık vs. gibi yaşamsal becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyor. İşçi çalıştırmakta bunun başlıca gereksinimlerinden birisi diyebiliriz. Öncelikle işçi ne işe yarar bundan bahsedelim.

İşçi Nedir ve Ne İşe Yarar?
Black Desert Online'da işçiler sizin için çalışırlar ve sizin bazen elle yapmanız gereken şeyleri onlar sizin için yaparlar. Örneğin sizin için ağaç keserler, madende çalışırlar vs. ve sizlerde bunları ihtiyacınız olan yerlerde kullanırsınız. Tabii ki bu işçileri alabilmek için oyunun kalbi olan hatta üzerine kurulmuş olan enerjinizi harcamanız gerekiyor. Hadi bu enerjileri nasıl harcayacağımıza bir göz atalım.

İşçi Nasıl Alınır?
Öncelikle bunun için herhangi bir köy yada şehirde olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bulunduğunuz yerdeki iş gözetmenine gitmeniz gerekmektedir. Bunun için ise (M) harfine basarak haritanızı açın ve haritanın sol altında bulunan büyüteç simgesine tıkladıktan sonra açılan sayfadan 'İş Gözetmeni' butonuna tıkladığınızda size en yakın iş gözetmenini haritada işaretleyecektir. Aşağıdadaki resimde daha detaylı görebilirsiniz.

48

Buraya geldikten sonra NPC ile konuşma ekranını açtıktan sonra 'İşçi Kiralama' seçeneğine bastığınızda karşınıza bir bildirim gelicek ve burada size 'içi kiralamak 5 Enerjiye mal olur.' bildirimine Evet seçeneğini seçerek ilerleyebilirsiniz.

50


Bu seçenekleride seçtiğinizde karşınıza rastgele bir işçi gelecek ve bu işçilerin en iyisi 'Zanaatkar İşçi' dir. Aşağıdaki resimde göreceksiniz.

51

Genellikle Saf içi gelecektir bunları almanızı kesinlikle önermem. 'Başka İşçi' seçeneğini kullanarak 5 enerji karşılığında rastgele başka işçi alabilirsiniz. ' İşçi Kirala ' seçeneği ile de işçinizi kiralayabilirsiniz.

Bu arada bir yerde birden fazla işçi kiralaya bilmek için mülk olarak konaklama almanız gerekmektedir. Bunu ise daha sonra ki rehberimde anlatacağım.

Not: Ayırca işçiler çalışmak için Bira, Izgara Kuş Eti gibi nefes yenileyen içecek ve yiyeceklere ihtiyaç duyarlar.
 
  • Beğen
Tepkiler: Masar

emrefb43

3
GT RANK
22 Nis 2019
39
14
8
Evet bu olayı bilmiyordum. Ancak kiralamayı öğrenerek daha kolay gelişme sağladım. Saf içi gelenler için de tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım