Rehber CS:GO - FPS ARTTIRMA YOLLARI

YnsEmrKY

Ah shit, here we go again.
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Discord
HandoLeNN#7587

Hepinize selamlar gameturk.net takipçileri bu konuda, Counter Strike: Global Offensive'de FPS arttırmak için birkaç ipucu vericeğim.
Buradaki bazı ipuçları bilgisayarınızdaki performansıda arttırabilir.

HADI BAŞLAYALIM !

1 - Scretched (Gergin) Çözünürlük {4:3} :
Bildiğiniz gibi 720P ekranlarda 1280x720'den düşük çözünürlüklerde (1024x720, 800x600 ,640x480 gibi) Ekranın sol ve sağ kısımlarında Siyah Barlar ortaya çıkıyor. Bunun yerine bizim yapıcağımız taktik ile o siyah barlar yerine sanki ekranı sağa ve sola germişiz gibi bir görüntü verilecek olan Scretched Çözünürlüğü kullanıcağız.

Bunu yapmak için öncelikle Intel Grafik Kartını kullananlar :
Masaüstüne Sol Click yapıp oradan Intel Denetim Masasına giriş yapın.
En soldaki Ekran seçeneğine tıklayın ve En Boy Oranını koru'dan Tam ekrana ölçeklendire tıklayın ve kaydedip çıkın.

NVIDIA kullanıcıları :
Masaüstüne Sol Click yapıp NVİDİA Denetim Masasını açın.
Ekran kategorisinden masaüstü boyutu ve konumu ayarla seçeneğine tıklayın.
"Şu ayarları uygula" kısmından En Boy Oranını Koru seçeneğini Tam Ekran seçeneğiyle değiştirin.
Kaydedip çıkın.

Radeon (AMD) kullanıcıları :
Masaüstüne Sol Click yapıp Radeon ayarları uygulamasını açın.
Ekran seçeneğine tıklayın Ölçekleme modundan En boy oranını koru'dan Tam panel'e tıklayın ve kaydedip çıkın.

Eğer Scretched oynayacaksanız oyunu, bazı 60 Hz monitörler 75 Hz seçeneği sunuyor (480P'de galiba denemedim hiç) eğer onuda araştırmamı isterseniz farklı bir konuda bahsedebilirim ondanda.

Oyuna girip çözünürlüğünüzü düşürebilirsiniz Black Bar'lar ortadan kalktı !
NOT : Enerji Tasarrufu modunu asla açmayın (CS:GO'da)

2 - Dizüstü Bilgisayarlar için Güç Seçenekleri (Windows 10)

Bunu yaparak daha iyi performans alabilirsiniz, Şarj'daykende aynı seçeneği seçerseniz yine aynı performansı alırsınız fakat şarj süresi uzar. Pildeyken performansa alırsanız, piliniz çabuk biter.

Farklı konularda görüşmek üzere iyi günler dilerim gameturk.net ailesi !