Dying Light 2 İnceleme

KanliAy

3
GT RANK
TC Onaylı
Techland'den Adrian Ciszewski ve oyunun geliştiricilerinden Chris Avellone verdikleri son röportajda Dying Light 2'nin açık dünyası hakkında yine son derece iddialı konuştular. Öncelikle şunu söyleyeyim, eğer Dying Light oynamadıysanız bunun sıradan bir zombi oyunu olduğunu düşünme hatası yapıyor olabilirsiniz, bence bu hatadan bir an önce dönün. Kendisi "zombi oyunları" hakkındaki düşüncenizi kökten değiştirebilecek kadar nefis bir oyundur çünkü. Dying Light 2 ise bu nefisliği çok daha ileriye taşımaya kararlı.

Dying Light 2'nin açık dünyası oyuncuya o kadar çok seçenek sunacak ki oyuncular kendilerini açık dünya üzerinde söz sahibi hissedecekler. Avellone bunu üstüne basarak söylüyor ve oyuncuların yapacakları yüzlerce seçim sayesinde bu açık dünyada kendilerini son derece güçlü bir birey gibi hissedeceklerini belirtiyor. Bunun üzerine araya giren Ciszewski ise oyunda yapacağımız seçimlerin ve sonuçlarının karşımıza oynanışın bir parçası olarak çıkacağını söylüyor. Yani bir ara sahne diyaloğunda A seçeneğini seçip hikayenin dallanması değil söz konusu olan, her şey son derece organik biçimde gelişecek.
Oyunun Tam Adı: Dying Light 2 Stay Human
Yapımcı Firma: Techland
Oyunun Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/534380/Dying_Light_2_Stay_Human
Oyun Türü: Zombi / Açık Dünya / Aksiyon / Parkur / Eşli
Dil Seçenekleri : Türkçe / İngilizce
Platform: PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak.
Oyunda yönlendirdiğimiz karakter Aiden Caldwell. Caldwell; Dying Light 2 evreninin önemli bir ismi. Çünkü diğerlerine göre daha güçlü dövüş nitelikleriyle donatılmış, ayrıca sıra dışı yeteneklere de sahip!

Karakterimiz öyle cesaretli ve vahşi ki; yaşadığı dünyadaki herkes, onun yanında yer almayı güvence olarak görüyor. Dolayısıyla karakterimizin, kendi evreninin kahramanı olduğunu söyleyebiliriz.


Dying Light 2 Evreninde Şehrin Kaderi Sizin Kararlarınıza Bağlı

Dying Light 2 oyununun hikayesine göre ayakta kalan son şehirde, bütün halk gruplara bölünmüş durumda. Karakterimizin görevi ise bu parçalanmış düzende, şehrin kaderini belirleyecek kararlar vermek.

Dying Light 2 oyununda karakterimizin verdiği kararlar doğrudan tüm şehri etkiliyor. Ayrıca vereceğiniz yanıtlar öyle incelikle işleniyor ki, şehriniz adına iyi bir şey yaptığınızı düşünerek verdiğiniz bir kararın, birkaç bölüm sonra nasıl bir felakete yol açtığını izleyebilirsiniz! Bu nedenle seçimleri çok dikkatli yapmak gerekiyor.

Trailer;

 
  • Beğen
Tepkiler: Abdullah Gamsız