Ejderhalar: Efsanevi Miras [OBJEKTİF KONU]

GateOFX

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba. Bugün sizlere Ejderhalar:Efsanevi Miras oyununu anlatacağım. Bu oyun daha önceden var olan Efsanevi Ejderhalar Mirası oyununun kapanmasından sonra kurulan bir türk sunucusudur. Bu oyunun size vaat ettikleri şey yüksek miktarda pay to win olmadan , oyunda yüksek mertebede kasma ve donma olmadan bir oyun hizmeti sunmak. Bu oyunu incelediğim zaman pek çok sunucudan farklı olarak dövüş ekranının çok hızlı olması dikkatimi çekti. Zaten oyun eski bir oyun olduğu için grafikleri bir kenara bırakarak oynanışa bakıyorsunuz. Oynanış kısmında dövüşlerde stabillik mevcut olduğundan bu sunucuya oynamaya devam ettim. Sunucu 25.01.2020 Cumartesi günü açılmıştır. Bu sunucuda gördüğüm eksileri ve artıları burada objektif bir biçimde sizlere sunacağım. İlk önce eksileri ele almak istiyorum. Çünkü artıları ele alıp sonradan eksileri ele almak huyum değildir.

-Eksileri-
1-)Efsanevi Ejderhalar Mirası oyununun halihazırda dört farklı sunucusu olduğu için bu sunucunun kendisini diğerlerinden ayıran bir unsuru olması gerek. Fakat şuana kadar böyle bir rüşt ispatı yapılamadı. Bunun çeşitli sebepleri olduğu bize söylendiği için çokta üzerinde durulmadan bir fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bir yandan kenara alırsak bazı şeyleri ileride hayal kırıklığına uğrayabileceğimiz için bunu size belirtmenin sorumluluğum olduğunu düşündüm.
2-)Oyun yönetiminde bulunan kişilerden bazıları aşırı acemi olduğu için bazı konularda yönetim ekibi birbiri ile fikir ayrılığına düşebiliyor. Bu da oyuncu olarak görmek istemediğimiz bir durum.
3-)Oyunda 05.03.2020 tarihinden beri dövüşler çalışmıyor. Bu biraz can sıkıcı bir durum. En kısa sürede çözüleceğini söyledikleri için ve kendilerinin acemi olduklarını kabul ettikleri için buna da biraz göz yumulabilir diye düşünüyorum.
4-)Oyunda şuana kadar oyun içi diğer oyunculara yardımcı olmak için hazırlanan mentor ve oyun içi asayişten sorumlu muhafız alımlarının acemice yapılması neredeyse herkese bu rütbelerin verilmesinden ötürü prestijin düşmesi durumu söz konusu. Ancak şuan bu hatalarını fark ettiler ve gerekeni yaptıklarını düşünüyorum.
5-)Oyun kuralları ve forum kuralları şuan mevcut değil. Yazılı bir beyan olmadığı sürece verdikleri her ceza asılsız olacağı için biraz acemice bir tutum söz konusu.
6-)Forum mevcut değil.

-Artıları-
1-)Her şeye rağmen bir şeyler yapmaya çalıştıkları için bu maddeyi yazıyorum. Onlar gerçekten azimli bir yönetim ekibi.
2-)Pek çok private sunucunun aksine vergi kaporası ve ssl sertifikası alma istekleri olduğunu biliyorum. Bu da uzun vadede düzgün bir biçimde kazancın Türkiye Cumhuriyeti'nin de faydasına olacağını gösteriyor.
3-)Sunucunun kendi discord kanalı mevcut. Adminlerin hepsi bulunmasada Amon admin ile burada her zaman konuşma imkanınız oluyor. Sorunları birebir biçimde aktararak hızlıca çözüme ulaşabiliyorsunuz.
4-)Sunucuda şuana kadar diğer Efsanevi Ejderhalar Mirası sunucularındaki etkinliklere göre gelmiş geçmiş en avantajlı etkinliklerden birisi olan Goblinlerin Ticaret Macerası aktif. Üstelik bu 2 aylık bir etkinlik olarak getirildi. Oyunda bulmanız neredeyse imkansız olan Mavi Meslek Aleti ve buna Mor Efsun Taşı'nı alabiliyor,yeşil set dizebiliyor üzerine yirmibeş altın tutarında bir paraya sahip olabiliyorsunuz.
5-)Diğer sunucuların aksine burada 1 pırlanta 1 altın değil. 1 pırlanta 1 altın 10 gümüş. Buradaki 10 gümüş az gibi durabilir. Fakat bir instanceye girerken bazen paranız denk gelemeyebiliyor. Burada devreye 10 tl giriyor. Bu da daha kolay bir biçimde oyunda bazı şeyleri yapmanıza sebep oluyor.
6-)Oyunda başlangıç kitleri çok cüzzi miktarlarda satılıyor. Buda oyunu diğer sunuculara göre daha cazip bir hale getiriyor.
7-)Oyunda oyuncu olarak düşüncelerinizi ileterek hızlı bir biçimde sonuç alabiliyorsunuz. Misal vermek gerekirse magmar ırkından bir arkadaşın önerisi adminler tarafından beğenildi ve oyuna adapte edildi.

Oyunun Linki(Referans Yok): Buraya Tıkla
Oyunun Linki(Referans Var) : Buraya Tıkla

Referansım olup insan ırkında oynamaya başlayan kişileri hanlığımda görmek isterim. Ayrıca onlara tam destek :)

urahra

GT Rank16
Co-Admin
merhaba foruma hoşgeldiniz
paylaşım yapmadan önce konunun forumda yayınlanmamış olduğuna forum içinde aratarak ulaşabilirsiniz
iyi forumlar dilerim

GateOFX

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba foruma hoşgeldiniz
paylaşım yapmadan önce konunun forumda yayınlanmamış olduğuna forum içinde aratarak ulaşabilirsiniz
iyi forumlar dilerim
İkisi farklı sunucular teşekkür ederim yinede

urahra

GT Rank16
Co-Admin
merhaba yukarı bakarsanız oyunun daha önce paylaşıldığı yazmakta
paylaşım için teşekkürler
iyi forumlar dilerim

aynı zamanda oyun yanılmıyorsam 2013 yılında türkiyede faliyetlerini sonlandırdı
oyuncular avrupa sunucusuna alındı.
2016 yılında farklı kişiler tarafından tekrar hayata geçirildi.