Ekran gelmiyor

Arda Xniop

1
GT RANK
6 Ocak 2020
15
0
1
Merhaba benim bilgisayarda 2gb ram var ve ben bu pc ye 2gb ram daha aldım ve pc ye taktigim zaman goruntu yok simdi sorun neyden kaynakli oldugunu anlamak icin bazi seyler yapmam lazim fakat pc yi ac kapa guc kaynagini yakarim diye korkuyorum yardim ederseniz sevinirim (ekran kartı yok)

KeNKoWBoY

15
GT RANK
Moderator
TC Onaylı
30 Eyl 2019
358
55
78
21
İstanbul
Discord
Öncelikle aldığınız ve önceki elinizde bulunan RAM'lerin MHZ derecelerine bakmanız lazım.
Bilgisayar DDR3 destekliyor ise DDR3 almanız gerekmektedir. Bazı cihazlar slotları olmasına rağmen aynı MHZ de olmayınca görüntü vermeyebilir.
Ama üzülmeye gerek yok belki de ramleri oturtamadınız.
Ramleri komple çıkarıp tek tek takıp cihazı açınız.
Cihazın güç düğmesinden kapatıp açmak ani kapanışlara sebep olacağından dolayı eğer HDD diskiniz sökülebilir konumda ise onu sökünüz çünkü Her kapanıp açıldığında HDD'ye elektrik gelecektir ve Diskin başı dönmeye başlayacaktır.

Kasa mı ?
Laptop mu?

Arda Xniop

1
GT RANK
6 Ocak 2020
15
0
1
Öncelikle aldığınız ve önceki elinizde bulunan RAM'lerin MHZ derecelerine bakmanız lazım.
Bilgisayar DDR3 destekliyor ise DDR3 almanız gerekmektedir. Bazı cihazlar slotları olmasına rağmen aynı MHZ de olmayınca görüntü vermeyebilir.
Ama üzülmeye gerek yok belki de ramleri oturtamadınız.
Ramleri komple çıkarıp tek tek takıp cihazı açınız.
Cihazın güç düğmesinden kapatıp açmak ani kapanışlara sebep olacağından dolayı eğer HDD diskiniz sökülebilir konumda ise onu sökünüz çünkü Her kapanıp açıldığında HDD'ye elektrik gelecektir ve Diskin başı dönmeye başlayacaktır.

Kasa mı ?
Laptop mu?
Kasa ve ramlarin ikiside ddr2 ve 800mhz

KeNKoWBoY

15
GT RANK
Moderator
TC Onaylı
30 Eyl 2019
358
55
78
21
İstanbul
Discord
Kasa ve ramlarin ikiside ddr2 ve 800mhz

Çift Slot mu
Yoksa Tek mi? ( Elinde Ramler değil. Anakarttaki bölüm Renkleri farklı mı farklı ise çift hepsi tek renk ise Tektir.)

Çift slot ise 1 Siyah'a 1 Mavi'ye takın
Eğer ki tüm slotlar aynı renk ve ayrı değilse Sırayla takabilirsiniz.

1589392836577.png

Resimde görüldüğü gibi ise eğer 1 tane kırmızı işaretlenen bölüme
1 tane de Sarı ile işaretlenen yere takınız.

Arda Xniop

1
GT RANK
6 Ocak 2020
15
0
1
Çift Slot mu
Yoksa Tek mi? ( Elinde Ramler değil. Anakarttaki bölüm Renkleri farklı mı farklı ise çift hepsi tek renk ise Tektir.)

Çift slot ise 1 Siyah'a 1 Mavi'ye takın
Eğer ki tüm slotlar aynı renk ve ayrı değilse Sırayla takabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 954
Resimde görüldüğü gibi ise eğer 1 tane kırmızı işaretlenen bölüme
1 tane de Sarı ile işaretlenen yere takınız.
Ana kartım bu
images (6).jpeg

Ana karta bir tane yeni nesil ram var birde 2009 dan kalan ram var o yüzden çakışma yapiyor diye kaynaklaniyor diyo düşünüyorum fakat abim diyor ki vga girisi bozuldu acaba hangisi daha mantikli

Son düzenleme:

urahra

18
GT RANK
Co-Admin
6 Mar 2019
536
160
93
merhaba
ram üstündeki yükü(bu islem icin kasanin icine ulasmak gerekiyor)
kasa üstündeki yükü alın
power kablosunu cikarın acma tusunu bir iki defa basın sonra pcyi calistirin

ram testi için görüntü verirse
hirenboot indirip cd veya usb yazdirarak açlista caliştirip ram testi yapın

Arda Xniop

1
GT RANK
6 Ocak 2020
15
0
1
merhaba
ram üstündeki yükü(bu islem icin kasanin icine ulasmak gerekiyor)
kasa üstündeki yükü alın
power kablosunu cikarın acma tusunu bir iki defa basın sonra pcyi calistirin

ram testi için görüntü verirse
hirenboot indirip cd veya usb yazdirarak açlista caliştirip ram testi yapın

Fanlar falan herşey dönüyor fakat görüntü yok vga girişinden kaynaklanıyormudur

Ve pc ye zarar vermeden nasıl pc yi kapaya bilirim

KeNKoWBoY

15
GT RANK
Moderator
TC Onaylı
30 Eyl 2019
358
55
78
21
İstanbul
Discord
Saat geç oldu yarın deniyeceğim
İsterseniz Elektrik akımını komple boşaltmak için Bios pilini de söküp 10 dk sonra geri takabilirsiniz. Ama bu işlemleri yaparken her zaman Elektriğe bağlı olmamalı cihaz

Pili söktükten sonra 1 Tornavida ile Bios Pilinin tellerine ikisini de değinebilecek şekilde tornavidayı sürtün. Veya üstüne bastırın yavaşça
Ve sonrasında 1 tane RAM takınız. takmadan önce RAM'i SİLGİ yardımı ile Uçlarında sarı pimleri silebilirsin. veya Denerken dikkatli olmakta fayda var.(Elinize çok az şekilde tükürün ve ramin sarı altın uçlarını silin tükürük ile ) Genelde böyle çok fazla RAM çalıştırdım :)
Deneyimlerinizi bizim ile paylaşın lütfen