Fortnite’a İşaretleme Özelliği Eklendi

GameTurkSistem

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
9
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
GameTürk
Oyun severleri’nin son zamanlarda mutlaka adını duyduğu Apex Legens piyasaya çok iyi giriş yaptı. Fortnite ve Pubg’yi tahtlarından ederek yerlerini alan Apex Legens Twitch platformunda izleyici sayısı olarak önde ilerliyor.

Fortnite 8.sezon‘un gelmesi ile birlikte yayınlanan güncelleme notlarında yeni gelen özellikler arasında işaretleme sisteminde bulunuyor. Bu özellik Apex Legens’de var olan bir özellikti. Fortnite ise bu sistemi biraz daha basitleştirerek bünyesine katmış oldu.

Bu özellik haritada normal bir konum işaretleme dışında silah ve düşman içinde çalışabiliyor. Sistemin işaretlemesini basitçe anlatacak olursak herhangi bir alanda işaretleme yaparsanız haritada mavi işaret görebilirsiniz. İşaretleme sırasında fareye iki kez tıklarsanız renk kırmızıya dönerek düşman işaretlemesi yapabiliyorsunuz. Bunlar dışında takım arkadaşlarınız ile loot sırasında silah paylaşımı ve bilgi vermek için silah işaretini kullanırsanız haritadaki renk silahın nadirlik oranına belirlenen rengi alıyor.

Fortnite Yeni Özelliği için videoyu izleyebilirsiniz.


Sisteme özellik olarak da boş işaretlemelerden kaçınılması için silah veya sağlık objeleri dışında bir işaretleme yaparsanız bu işe yaramayacak. Yine aktif halde bulunan bir alanı işaretlemek isterseniz bunu da yapamayacaksınız. Yinede gerçekten işe yarayacak bir özelliği bünyelerine katmış bulunuyorlar.

Bu özellik sayesinde takım oyunlarında mikrofonu olmayan, çalışmayan veya sesli iletişime geçemeyen takım oyuncuları için gerçekten faydalı olacak gibi görünüyor.

The post Fortnite’a İşaretleme Özelliği Eklendi appeared first on GameTurk.

Okumaya devam et...
 Üst