GameTurk Roleplay SA:MP Sunucusu Geliştirme Günlüğü

Merhaba arkadaşlar, geçen zamanlarda bir konu açılmıştı GameTürk GTA V RP Serveri Açalım Mı? adında. Bende bu konunu altına SA:MP sunucusu ile ilgili bir adım attığımı ve yakında bununla alakalı giriş ekranının görselini atacağımı söylemiştim. Sözümü sizler için tuttum ve geliştirmelere başladım. Şimdilik giriş ekranından küçük bir görsel atacağım. Bu konu günlük şeklinde olacaktır. Yeni geliştirmeler yaptıkça konu üzerinden güncelleme geçeceğim. Sunucuyu bitirmeyi ve sizlerle Roleplay yapmayı sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Güncelleme ve Eklenti Tarih ve Güncelleme Yada Eklenti Detayları Listesi
*03/06/2019 - Araç içi gösterge(HUD) geliştirmesi ve eklentisi yapıldı.
Yapılan eklenti ile araç içerisindeyken aracın adını, benzinin ne kadar kaldığını, kapılarının kilit durumunu, bagaj ve kaputun durumunu, aracın aldığı hasarı ve toplam kilometresini görebileceksiniz.​
*05/06/2019 - Araç içi gösterge(HUD) geliştirildi.
Artık aracın motorunun çalışıp çalışmadığını HUD üzerinden görebileceksiniz. Ayrıca bagaj simgesi kaldırılarak yerine cam simgesi eklendi ve cam açıp kapatıldığında HUD üzerinde gösterilecek.​
*05/06/2019 - Karakter & Sunucu bilgileri HUD'u eklendi.
Bu HUD sayesinde kaç dakika daha oyunda kaldığınızda maaş alacağınızı, level atlamanız için kaç saat oyunda kalmanız gerektiğini, sunucudaki oyuncu sayısını, karakter ID'nizi, VIP durumunuzu, tarih ve saat bilgilerini kolayca görebileceksiniz.​
*05/06/2019 - Maaş sistemi ve HUD eklendi.
Her 60 dakikada bir maaş alacaksınız ve bu maaş'da ek ödemeler ve vergi kesintileri ile karşılaşacaksınız. Bunları daha rahat görebilmeniz ve anlayabilmeniz için bir HUD olarak sizlere gösterdik.​
*09/06/2019 - Raf sistemi eklendi.
Artık üzerinizdeki silahları sürekli yanınızda gezdirmek yada aracınızın bagajına koymak zorunda değilsiniz. Silahlarınızı evinizin bir köşesine yerleştireceğiniz rafa koyabilirsiniz. Bu sayede polis çevirmelerinde yada aramalarında üzerinizde illegal madde ile yakalanmazsınız.​

354

Son düzenleme:

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
MTA olsa daha iyi olmaz mıydı?

MTA olsa daha iyi olmaz mıydı?
Şu açıdan iyi olmazdı; MTA ile alakalı hic birsey bilmiyorum toplasan 24 saat oynamisligim bile yoktur ki sunucu yapısını hiç tanımıyorum yani ufacık bir bug olsa bile fixleyemeyebilirim. Yada sunucuyu gelistiremeyebilirim buda zaten anlamsız kalır.

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
Şu açıdan iyi olmazdı; MTA ile alakalı hic birsey bilmiyorum toplasan 24 saat oynamisligim bile yoktur ki sunucu yapısını hiç tanımıyorum yani ufacık bir bug olsa bile fixleyemeyebilirim. Yada sunucuyu gelistiremeyebilirim buda zaten anlamsız kalır.
Denerim ben de bir ara. :D

YnsEmrKY

Ah shit, here we go again.
Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
Discord
HandoLeNN#7587
SA:MP'da MTA'dan şu yönden daha iyi birşey var, Indirmelerde bekletmiyor. Bazı sunucularda bekletiyor ona birşey diyemem ama genelde bekletmeden sokuyor sunuuya.

SA:MP'da MTA'dan şu yönden daha iyi birşey var, Indirmelerde bekletmiyor. Bazı sunucularda bekletiyor ona birşey diyemem ama genelde bekletmeden sokuyor sunuuya.
Aslında SA:MP da bekletme olayı sunucunun gelismesine ve aktif teknolojiyi kullanmasina bağlı SA:MP a gelen 0.3DL guncellemesi ile artik sunucuya yeni skinler ve modeller eklenebiliyor bu yüzdende sunucu tarafindan insanlarin oyun dosyalarına indirme yapmasi gerekiyor. Bu bizim sunucumuzda da olucak cünkü oyun deneyimini gelistiriyor.

YnsEmrKY

Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
Discord
HandoLeNN#7587
Aslında SA:MP da bekletme olayı sunucunun gelismesine ve aktif teknolojiyi kullanmasina bağlı SA:MP a gelen 0.3DL guncellemesi ile artik sunucuya yeni skinler ve modeller eklenebiliyor bu yüzdende sunucu tarafindan insanlarin oyun dosyalarına indirme yapmasi gerekiyor. Bu bizim sunucumuzda da olucak cünkü oyun deneyimini gelistiriyor.
Biliyorum SA:MP sunucusu olan hatta hostingi olan arkadaşlarım var. Arada bende giriyorum.

*05/06/2019 - Araç içi gösterge(HUD) geliştirildi.
*05/06/2019 - Karakter & Sunucu bilgileri HUD'u eklendi.
*05/06/2019 - Maaş sistemi ve HUD eklendi.

Masar

GT Rank15
Forum Kurucusu
Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
Merakla bekliyorum hayırlısı olsun. :)

YnsEmrKY

Kayıtlı Kullanıcı
Örnek Resim
Discord
HandoLeNN#7587
0.3 DL'mi olucak, eğer öyleyse benim bir sorunum var. Connect'e tıklayınca oyuna girmiyor.