ÇÖZÜLDÜ GTA 5 err_gfx_d3d_init hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rewis

4
GT RANK
16 Tem 2019
46
5
58
Ekran kartım gt730 4gb Ekran kartım kaldırmıyor olabilirmi işlemcim i7 7700 8 çekirdek 3.60 ghz bir işlemci neden bu hatayı alıyorum 1 yıldır çözülemiyor.

GTA 5 err_gfx_d3d_init hatası çözümü

Moderatör tarafında düzenlendi:

kba

2
GT RANK
TC Onaylı
24 Kas 2020
24
14
3
GTA V klasörü içerisinde settings defteri var ona sağ tık yap ve düzenle de , Aşağılarda DX_Versio Value ''2'' yazacak oradaki 2 değerinin yerine 0 değerini ata ve kaydet sonra tekrar dene

• Beğen
Tepkiler: Anestezy

Anestezy

2
GT RANK
Moderator
24 Kas 2020
20
13
3
Ekran kartım gt730 4gb Ekran kartım kaldırmıyor olabilirmi işlemcim i7 7700 8 çekirdek 3.60 ghz bir işlemci neden bu hatayı alıyorum 1 yıldır çözülemiyor

Öncelikle Merhabalar,

Belgeler > GTA V > settings dosyasına sağ tık düzenle dedikten sonra ;

ctrl + f tuşunua basarak şu satırı aratınız ;

<DX_Version value="1" />

Gerekli satıra geldikten sonra value="1" olan değeri 0 yapınız sorun çözülecektir.

Rewis

4
GT RANK
16 Tem 2019
46
5
58
Öncelikle Merhabalar,

Belgeler > GTA V > settings dosyasına sağ tık düzenle dedikten sonra ;

ctrl + f tuşunua basarak şu satırı aratınız ;

<DX_Version value="1" />

Gerekli satıra geldikten sonra value="1" olan değeri 0 yapınız sorun çözülecektir.
bu çözümü çok kez denedim olmuyor

GTA V klasörü içerisinde settings defteri var ona sağ tık yap ve düzenle de , Aşağılarda DX_Versio Value ''2'' yazacak oradaki 2 değerinin yerine 0 değerini ata ve kaydet sonra tekrar dene
çözümü çok kez denedim maalesef işe yaramadı

Anestezy

2
GT RANK
Moderator
24 Kas 2020
20
13
3
bu çözümü çok kez denedim olmuyor
Çift ekran kartımı kullanıyorsunuz ? Eğer öyleyse tek' e düşürmeyi deneyiniz, eğer bunların dışında da düzelmiyor ise oyunu güncellemeyi ( veya yeniden kurulum ) deneyiniz.

+ Ekleme ;

Üç Exe dosyasına yönetici olarak çalıştırmayı aktif ediniz ;

GTA5.exe, GTAVLauncher.exe ve PlayGTAV.exe

1606318735143.png

Ekran kartınızın güncelliğini kontrol ediniz değil ise temiz kurulum sağlayın.

Sürücü modelinizi güncelleme adına ; https://downloadcenter.intel.com/download/26135?v=t kurarak çalıştırın. Bu süreçte güvenlik duvarı ve UAC kapatınız.

Ekran kartı ayarlarınızdan 3d ayarların yönetimine giriniz güç yönetim modunu : maksimum performans' a alınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız.

• Beğen
Tepkiler: Masar
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...