İzlemeniz Gereken Bazı Filmler

urahra

Moderator
Bu listeyi şu zamana kadar izlemiş olduğum filmlere bakarak yaptım. Filmler eski ve evet çoğu kişi izlemiştir buna da hak veriyorum yinede paylaşmak istedim umarım faydalı olur.

Bugün Aslında Dündü orjinal adı: Groundhog Day
oyuncular: Başrolde Bill Murray ve Andie MacDowell

Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile birlikte Pennsylvania'daki Punxsutawney kasabasına geleneksel Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için gönderilir. O gün, belki de Phil'in hayatının en kötü günüdür, ama bundan beteri de vardır: Phil'in karabasanı, her gün tekrarlanır. Artık her gün, onun için Groundhog Day yeniden yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. Ama, hayatının kadının kalbini kazanması için daha yapması gereken çok şey vardır.

Ölü Ozanlar Derneği orjinal adı: Dead Poets Society
Oyuncular: Robin Williams ,Ethan Hawke, Robert Sean Leonard
Josh Charles, Gale Hansen
50'lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating'in okula atanmasıyla çok şey değişecektir.

Guguk Kuşu orjinal adı: One Flew Over the Cuckoo's Nest
Oyuncular Jack Nicholson, Louise Fletcher, Danny DeVito, Brad Dourif, Will Sampson
Eyalet Akıl Hastaesi'nde kısa bir tatil kulağa pek de kötü gelmiyor, öyle değil mi? Randle P. McMurphy (Jack Nicholson), damarlarında kan yerine elektrik dolaşan, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur. McMurphy, deli numarası yaparak kendisini 'kaçıklar' olarak nitelediği adamların yanına aldırır. Ve hemen ardından, onun bulaşıcı düzensizlik sevdası yeni geldiği yerdeki uyuşturucu rutinle karşı karşıya gelir. McMurphy Dünya Kupası maçları oynanırken, yeni arkadaşlarının yatıştırıcı ilaçlara boğulmuş bir şekilde ortalıkta bornozlarla dolaşmasına dayanamaz. Bu, savaş demektir! Bir tarafta McMurphy vardır. Diğer tarafta ise, sinema tarihinin en soğuk ve canavar ruhlu karakterlerinden Hemşire Ratched (Louise Fletcher) vardır. Ortada ise, koğuştaki herkesin kaderi. Ken Kesey'in en çok satanlar listesindeki romanından uyarlanan Guguk Kuşu, 1975'te beş ana Akademi Ödülü'nü kazandı.

Full Metal Jacket
Oyuncular: Matthew Modine, Adam Baldwin, Vincent D'Onofrio, Lee Ermey, Dorian Harewood, Arliss Howard, Kevyn Major Howard, Ed O'Ross
Amerikan Ordusu ve Vietnam Savaşı, fakat bu kez Stanley Kubrick bakış açısıyla. Filmin başlarından ortalarına kadar askeri disiplinin farklı kişiliklerdeki askerler üzerinde nasıl bir etki yarattığını izliyoruz.

Kazanmak Arzusu Orjinal adı: Hoosiers
Oyuncular: Gene Hackman, Barbara Hershey and Dennis Hopper
Küçük bir kasaba lisesinin basketbol koçluğunu üstlenen beden eğitimi öğretmeni Norman Dale, öğrencileri cesaretlendirerek, takımı eyalet şampiyonasına taşımak için mücadele verir...

Baş Belası Orjinal adı: The Cable Guy
Oyuncular: Jim Carrey Matthew Broderick Leslie Mann George Segal Diane Baker Ben Stiller Eric Roberts Janeane Garofalo Andy Dick
Steven, kız arkadaşıyla birlikte yaşadıkları evden kız arkadaşı tarafından kovulmuştur ve kendi evine çıkmak zorunda kalmıştır. Evine kablolar bağlatmak isteyen Steven, bu iş için çağırdığı kablocuyla tanışınca oldukça şaşırır. Zira bu kablocu, normal hayat için fazlasıyla fantastik birisidir. Artık kablocu Chip, Steven'ın peşine takılacaktır. Steven her ne kadar bundan kurtulmak istese de, başarılı olamayacaktır.

şimdilik bu kadar zamanla güncellenecek

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Benim önerim: Oyunbozan Ralph ve Oyunbozan Ralph 2 izleyin.