Last Day on Earth İncelemesi

ENESTALHABRAND

MMORPG Oyuncusu
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Tem 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
21
Puanları
8
Konum
İstanbul
Last Day on Earth: Survival, "Kefir!" tarafından akıllı telefonlar için yayımlanan bir hayatta kalma oyunudur. Oyunda yalnız başınıza ıssız bir alanda başlayan hayatınızı devam ettirebilmek ele alınıyor. Yeni çıkan Last Day on Earth oyununu bilmeyenler de görüp indirsin diye oyunun inceleme yazısını yazmak istedim.

Oyunu indirirken beklentimi hiç yüksek tutmadım. Daha önce telefonda çok hayatta kalma oyunu oynadığım için Last Day on Earth oyununun da onlar kalitesiz ve basit bir oyun olacağını düşünmüştüm. Ancak oyunu indirdikten sonra anladım ki, oyun hem uzun soluklu, hem eğlenceli hemde grafikleri hiç fena değil. Yani tamamen oynanılabilir bir hayatta kalma oyunu. Hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız ve telefonunuzda rahatça oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız kesinlikle Last Day on Earth oyununu indirmelisiniz.

Last Day on Earth oyununda en beğendiğim nokta, daha o kısımlara ulaşamasam da arkadaşlarınızla beraber hareket edebiliyorsunuz. Bir klana katılarak arkadaşlarınızla beraber zombi avlayabiliyorsunuz ve beraber kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Zombilerden korunmak için etrafınızdan topladığınız odunlarla ev yapabilir ve kendinizi korumaya alabilirsiniz. Evinizi ise yine craft yaparak araç gereçlerle donatabilirsiniz.

Öncelikle oyuna başlarken boş bir arazide başlıyorsunuz. Vücudunuzda hiçbir şey yok. Ancak çevrenizde odun, taş gibi şeyler var. Bunları toplayıp craft yapacaksınız. Bu arada unutmadan belirteyim. Oyunda zombilerde var. Zombileri öldürerek farklı materyallerde düşürebilirsiniz.

Last Day on Earth
Diyelim ki çevrenizdeki bütün eşyaları topladınız ve eşya kalmadı. Yada bazı eşyaları toplayabilmeniz için balta, sapan vb. bir şey istiyor. Bunun için ise diğer alanlara ışınlanmanız gerekiyor. Hatta ışınlanmayacaksınız. Ya uzaklığına bağlı olarak uzun süreli bir yürüyüş yapacaksınız. Yada saniyeler içerisinde oraya ulaşacaksınız ama enerji tüketeceksiniz.

Last Day on Earth
Blueprints kısmında, craft yapabileceğiniz materyalleri solda görüyorsunuz. Bunların üzerine tıklayarak hangi malzemeleri ve kaç tane istediğini söylüyor. Sizde ona göre o malzemeleri aramak için bölge bölge dolaşıyorsunuz. Bölgeleri keşfettikçe yavaş yavaş her şey rayına oturacaktır. Bu arada oyunda işler yaptıkça ve bir şeylerle uğraştıkça karakteriniz acıkacaktır. Meyve ağaçlarından topladığınız meyvelerle karakterinizin açlığını giderebilirsiniz.

Last Day on Earth
Burada ise gördüğünüz ağaçlık kısımlar bölgeler oluyor. Yani oraya yolculuk ederek yeni malzemeleri topluyorsunuz. Ancak dikkat etmelisiniz ki gittiğiniz alanlarda çok zorlu yaratıklarda olacaktır. Eğer öldürmekte zorlanıyorsanız kaçmanızda fayda var. Eğer olur da ölürseniz üzerinizdeki her şeyi kaybediyorsunuz ve oyuna sıfırdan başlamış gibi oluyorsunuz. Tabii bütün eşyalarınızı yanınıza alıp keşfe çıkmakta saçma olacaktır.
Bu yüzden bir kutu craft yaparak eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz. Dikkatli olun bu konuda. Last Day on Earth oyununu beğendiyseniz ve denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan oyunu indirebilirsiniz.

Google Play Store: BURAYA TIKLAYIN
AppStore: BURAYA TIKLAYIN

Kaynak: https://enestalha.com/last-day-on-earth-incelemesi/
 Üst