LOL Oynayanlar Ve Sevenler

eriniy

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle kendimi tanıtayım.Birçok oyun oynadım Online veya MMORPG.Piyasaya çıkan hemen her oyunu denemişimdir.Bunun en başlıca nedeni bilgisayar teknolojileri üzerine eğitim görmüş olmam ve corana dolayısıyla evden çıkmamam.Bazı oyunlardan ve orada yaşadıklarımdan bahsedeceğim önce sonra LOL ile ilgili kısmına geleceğim.
Apex Legends.Çıktığı anada oynamaya başladım.Bir hafta içerisinde oyunu tamamen bilgisayarımdan kaldırdım.Hemen her bedava fps tarzı oyunda olduğu gibi inanılmaz ölçüde hile kullanımı var ve bu oyunun eğlencesini tamamen bozuyor.PUG arada sırada oynasamda hile kullanımı pek yaygın olmasada oldukça toxic olması ve arada hile yapan oyuncularla karşılaştığım için hemen hemen hiç oynamam.Counter Strike ise asla oynanmasını tavsiye etmeyeceğim bir oyun.Toxic aşırı derecede hile kullanımı var ki bu oyun ücretsiz olduğu zaman yüzlerce kat arttı.Hatta E-spor oyuncuları bile turnuvalarda kullanırken yakalandı.Overwatch.Ömrümde yani kendimi bildim bileli sadece bir kez online bir oyunda küfür ettim.Oda Overwatch oldu.Söylediğim kelime idiot idi.Sesli chat kullanırken söyledim ve bunun için bir hafta mute cezası aldım.Söylediğim kişi ise kalıcı olarak banlandı ve oyunu satın aldığı zaman her yeni hesabı yada kendisine ait Ip,Mac adreslerinden oyuna bağlanan her hesabı kalıcı olarak banlanıyor.Buna 999 yıl daha devam edicekler.Oyun ise bu sorun haricinde kimsenin küfür etmediği,toxic omadığı veya dolaylı,dolaysız yollardan oyuncuları rahatsız edecek hiçbirşey yapmadığı mükemel bir oyun.Hile kullanan biri denk geldiğinde max on dakika içinde banlanıyor ki hile yapanları farketmek yada hile yapanlara karşı oyunu kazanmakta mümkün.Warframe oyunda türk oyuncuların dikkatini çekene kadar ve bazı türk oyuncuları clana davet edene kadar sorun yaşamadım.Sonrasında ki benim hatamdır oyuncuların orda iyi olabileceğini düşündüğüm için hackerlar,küfürler ve tehtitlerle uğraştığım için hesabımın kalıcı olarak silinmesini istedim ki oyun sonu eşyalarına sahip olduğum ve oyuna fazla olmasada para ödediğim halde.Üstüne beni en çok rahatsız eden bir türk moderatör oldu.Benimle yapıcağı hertürlü iletişimin tefon,mail omadı duman sinyali ile tehtit ve taciz olarak algılanacağını yazdığım anda buna ısrarla devam etti ki firmanın yapması yıllar süren bir 3d animasyonu 5 dakikada yapıp foruma koduğum için bu.Yani oyunları para kazanmak amaçlı gören mafya vari pc bilgisi olduğunu sanan türk arkadaşlar var ya.Genelde bedava oyunlarda olur.Aha ordakilerde dikkatlerini çekince oyunu bıraktım ki PVE ağırlıklı olduğu halde.Overwatch hala oynarım mesala.Pahalı ve türk tek yetkili ben olduğum için sorun olmuyor.Aslında yetkili değilim sadece resmi yayıncıları ünvanım var.Bedava hesap ve tüm blizzard oyunlarında bedava erişim hakkı gibi yada arada sırada gelen hediyeler gibi.Ama kimse türk olduğumu bilmez ve yayınlarım ingilizce.Yani bir oyun bedava ise genelde ordan para kazanmak için uğraşan ve büyük ölçekte oyuncu yada yetkili farkı olmadan bu işleri yapan oyun mafyası diyebileceğimiz kişiler olur.Discord yada benzeri oyun platformlarında bilemem bilirmisiniz oldukça çok oyuncu vardır.Mesala overwatchda sesli chat kullanılır birine discorda gel dediğinizde hacklemeye çalışacağınız aşikar olduğu için banlanırsınız.Sesli chat özeliği olan oyunlarda farklı platformlara çağırmak sizce garip değilmi?Tabi bunu para kazanmak amaçlıda yaparlar.Mesala hesap satışları yada oyuncuların parakarşılığı alabilecekleri eşyaları satmak almak gibi işlerde buralardan yürütülür.Bazı guruplar ise bunu websiteleriyle veya youtube,tiwich gibi platformlarla beraber kullanarak yine para kazanmaya çalışır.Yani her durumda tehlikelidir.Bazı clan,guildler mesala discord yada benzeri platformları şart koşar.Hemen her oyunda sesli chat olduğu halde.Bazı pvp maçlarında oyunun değilde bu platformların sesli chat özelliğinin kullanılması ile rakip neler konuştuğunuzu öğrenebilir hiç olmadı bir dddos ile takımınızın yenilmesini garanti altına alabilir.Herşeyi geçelim oyunların koyduğu kurallar buralarda geçerli değildir.Yani biri size küfürde edebilir tehtitde edebilir.Oyunda bunu şkayet ettiğinizde birşey olmaz.
Gelelim LOL ile alakasına bunların.LOL forumları kapandı ki kapattıran kişi benim.Yani bayağı uğraştım özellikle tencent ile maillerim sonunda dava açmam halinde kaybedeceklerinden emin olmaları için destek ekibinin başındaki sorumlu kişinin oyunu oynarken kaydetiği oyuncuları tehtit eden ve küfür ettiği 5 senedir youtubede duran videolarını reditte verdim.Hala arşivimde saklıdır ama tabiki kaldırıldı.Bu kişi türk idi tabiki.Halada oyunu oynar.Ben orda bazı fanartlar ve 3d animasyonlar paylaşınca ve kadın olduğum anlaşılınca destek ekibinden bayağı bir insan oyun hesabımı akadaş olarak eklemişti.Bilmedikleri benim çok tecrübeli biri olduğum online tehlikeler konusunda idi.Örneğin kullandığım credi kartı bana ait değildir,cep telefonuda kontürlü ve benimle bağlantısı olmayan.Bunlar credi kartı hesaplarımı görebilecekleri için bana ismimle hitap etmeye başlamışlardı ki bakın işte türk yetkililer.Aa oyun oynayan kız var.Kesin erkek arkadaşa ihtiyacı vardır.Hadi diyelim ben yalnız yaşıyorum,işye lol oynamaı seviyorum.Asılalım.Yani kendi anneleri kızkardeşleri karıları yayda sevgilileri oyun oynadıkları zaman erkek arkadaş bulmak içinmi oynar?Erkekmi kalmadıda LOL de erkek arkadaş edinecekler?Tabi bende biraz araştırma yaptım mesala önceden bahsettiğim videoalrı filanda öyle buldum.Konuşurken bana kostüm filan almamaı söylediler nedeni ise işte şu biletlere bakan kişiler gibi RP karşılığı onlar için çalışmamı istemeleri ki benimle samimi olmak için yapılan birşey.Neyse zaten bugları kullanarak bu sisemden gelen RP leri satan birçok yetkiliyi yakaladım hatta ses kayıtlarını filandan aldım discord pazarlıklarından.Konuşma tarzı oyuncuların ayda yetkililerin gerçek hayatta hiç karşılaşmadığım şekilde.Örneğin boşsun,sal beni,yasuo sal,mal demek küfür değil ki gibi.Yada velet demek gibi.Basitçe argo ve türkçede küfür,hakaret içeren oyuncu topluluğuna özel konuşma tarzı.Örneğin her oyundan sonra EZ demek.Bu oyunda yasaktır mesala.Kazananlar kolay oyundu diyerek eazy=ez=kolay rakiple alay eder.Ondan yasaktır.Ama kaybedenler bile bunu diyor.Amaç neyse ki bu oyun kültürünüzün ve bilginizin nekadar yerlerde ouğunu gösterir.Oyun bitince GG denir.Good Game=İyi oyun=GG.Başka bir nokta ise seni elmasa çıkaralım ordan yayın yap demeleri.Ama kaç elmasa karşı oynadım ve eu da en üste kadar çıktım.Bunu bilmiyorlardı.Yani ben alıcam sup-destek (o zamanlar sup-destek oynamazdım)onlarda beni bir günde atıcaklar elmasa.Boost yanim.Hemide yetkililer.Neden?Benim ne özelliğim var?Hani anladık kızım ee başka?Ah aşırı zenginim.Bunu kostümlere verdiğim paradan anladılar.Birde çalışmamamdan.Yani kim hiç oynamadığı bir kahraman LOL de gidip kostüm alır?Ben almıştım mesala.Tabi parası bol,kız olunda aptal sanılırız ya.Ben bunların hepsini engelleyip iletişimi kesince forumlardan sonra destek ekibine erişimden banlandım.Mesala hiç ama hiç DC olmadığım,küfür etmediğim halda yada oyundan çıkmadığım halde bu konularla ilgili cezalar verdiler.Bende gittim bunlar defalarca şikayet ettim.Hatta chat kayıtlarımı istedim.Hani ceza verdiniz ya ee göterin.Ama 1 ay sonra verdiler ve son bir aylık kayıtları ve cezanında keyfi olduğu zaten belliydi.Bakın bunları yapan fimada çaışan türkler yanlış anlamayın.Bende son kez bunlara bir uyarı yazısı yazdım.Dedim ki bakın ben oldukça bilgili ve tecrübeliyimdir.Hem oldukça önemli insanlarla bağlantım vardır hemde bildiğiniz gibi maddi ölçüde firmanızdan daha güçlüyüm.Aklınızı başınıza toplayın.Forumları kapattırırım,çalışanlarınızı kovdururum.Tabi bunlar bana yine ceza verdiler bunu yazınca ki 10 gün sonra dediğimi yaptım.Oyunu oynadığım sürede onlarla arkadaşken olanları anlatayım.Bilet yada ticket attıktan 5 dakika sonra bakarlardı,birinden şikayet edersem anından banlarlardır.Torpil yokmu?Kim demiş.Onların girdiği discord guruplarından birine girin samimi olun hesapa filan satın alın.Bakın istediğiniz herkezi banlattırabiliyormusunuz?Neyse oyundaki hesabıma ceza veremiyorlar.Nedeni ise tencent,riot usa,eu herkez ne oldu bitti biliyor.Banlarlarsa ki hiç ama hiç küfür etmem,dc olmam,afka kalmam,feedlemem kanıt isterim.Bunu gösteremezlerse bildikleri gibi firmayı bunu önceden yaşananlarla birleştirip yok ederim.Ama farklı birşey yaptılar.Hiç siz oyunu oynayan farklı oyuncu grupları olduğunu biliyormusunuz?Mesala benim gurubumda ben hariç her oyuncu küfür eder.Daha etmeyeni görmedim.Amam önceden bu tip oyucularla çok sık karşılaşmazdım.Şimdi biri küfür etmezse beni unutular galiba diye mail filan atarım.Oyunu bu yaşananlardan sonra oldukça çok inceledim ve bazı arkadaşlarımın yardımıyla discord,oyun hesabı satan siteler,youtuberler,yüksek elo oyuncuları birçok bilgi topladım.Öncelikle lig tamamen hileli.Yani geçenlerde bir elmas yasuo karşımdaydı bende soraka ile oynadım.Ee soraka ile yasuo kestim 3 defa.Yani ki benim TRde ligim bile yok.Hiç oynamam bildiğim için neler dönüyor.Sonra hesap çalmalar,satmalar internet cafelere ortak olanları,medya şirketleri,youtuberlerin yaptığı herşeye göz yumulması.Mesala biri var önce annenize küfür edip arkasından dua okuyan ben imam hatip mezunuyum diyen.devlet büyüklerine partilere sataşan biri.Bunun harici her oyununda kasıtlı olarak oyunu bozar,oyuncuları kızdırır.Ama adam yılalrdır oynayabiliyor.Nedeni?Aynı medya şirketinde riot çalışanlarıda para kazanıyor.Yani herşey para.Biri sizi tehtit etmiş,size küfür etmiş,annenize asılmış nolcak ki?Yılanın başı çalışanlar.Mesala biri var riot için çalışıyor.Küfür etmez filan en iyi yayıncılardan olduğu için işe aldılar.Ama videoalrı vardı işte ne olcak ammmm.. k..kürtleri.Kürt değilmi gibi birçok konuşması var.Şimdi maçları E-spor maçlarını sunuyor.Mesala E-sporcular ooo annenizden başlar seni e-spor camiasına sokmamdan devam eder,ölüm tehtidi ile bitirir.Bunlar LOL TR için gerçekten normal sıradan şeyler.Yani bunlar sizlersiniz.Ama bu meşur e-sporcu karşıma gelir yenerimçNeden?Dediğim gibi hepsi hileli,yalan dolan.TR den eu geçipte orda tek başına oynayamıyorlar.Ben yılalrdır orda tek başıma zirvedeyim.Haa oyuna yani LOL e overwatch yüzünden başladım.Bildiğiniz gibi bilizzardında moba oyunu var.Heros Of The Storm.Orda bayağı iyi oynadığım için birçok kişi LOL oynamamı ve yetenekli olduğumu söylemişti yoksa LOL den haberim bile yoktu.Arada oynarım.Dün oynadım mesala 9 kişiyide raporladım.Tabiki birşey olmaz.Hatta oyunda S+ aldım ve rakipte elmas,plat oyuncular vardı.Bende demir bile değilim.Takımım kasten feedledi,rakipler kasten feedledi,küfürler havada uçuştu nikler küfürlü filan.Benim gurup yani beni attıkları oyuncu gurubu.Neyse oyunu oynayan karşılaştığım herkez benim için acınacak insanlardandır.Nasıl bir eğitim,sosyal çevre veya oyun anlayışı edinilmişse şaşırıyorum.Tabiki muteliyorum ama bazı ilginç olaylarda oluyor.Mesala biri size en ağır küfürleri ettikten 2 dakika sonra kanki yardım etmiyorsun neden diye sorunce onun zeka derecesinden şüpe etmezmisiniz?Yani biri benim annem küfür edince sizce ona yardım etmelimiyim?Yada kendi takım arkadaşlarına küfür etmek hangi amaçla yapılan bir eylem?Açıkça kadın bir oyuncu olarak asla türklerin olduğu bir oyunda türk olduğumu yada kadın olduğumu belli etmem yada türk oyuncuların olmadığı oyunlara girerim.Firmada ise para kazanmak amaçlı böyle yüzbinlerce oyuncuya göz yumuyor ve türk çalışanlarda yönetmesi kolay olduğu için bu tip oyuncuların olmasını istiyor.Yani isterlerse banlarlar,hesap satarlar,boost yaparlar yada bunları yapanlardan para alırlar.Youtuberlerden para alırlar gibi.Bunu neden amerikada kimse yapamaz ve yaparsa ne olur?Türkiyede ne olursa aynı.Ama burda mesala bir polis görse biri çocuğu oyun oynarken onu ölümle tehtit etse sonrada öldüre firma bunu örtpas eder veya edebilir.Çünkü polis kendi çocuğuna firmanın ona vereceği para kadar değer vermez.Zaten verseler LOL tr de yasaklanır.Haha forumları kapattırmak için deviantta kendi yaptığım resimlerden birkaçını bir LOL çalışanı sanatçıya gösterdim.Adama LOL ile ilgili değil işte siteden benzer işlerimiz varmış gibi.Adama sonradan ufak ufak LOL le ilgili resimleri gösterip TRde bunları koyunca neler olduğunu anlatıp konuşma kayıtlarını ve videoalrı gösterip Tencent için il başvurusunda bulunup sonra red edip kabul edilince neden olarakta bunları göstermiştim.Yani bayağı bir plan yaptım.Tabi bazı youtuberleri polise tutuklattırdım bunuda tencente belgeledim filan.Adamlar benden baya korktu.Bakın tek bir kız sizin yüzbünlerce oyuncunun yapmadığını yaptı.Forumları kapattırdı,riot tr çalışanlarını müdürde dahil kovdurdu.Maliyeti 0 TL.Oyuna harcadığım para bedava alabilecekken herşeyi 3-4 bin tl.Kostümlere sadece.Kendinize erkek deken ve aynaya bakarken.Oynadığınız oyunda sizlere annenize,kız arkadaşınıza,dininize küfür edilmesine yılalardır izin verdiğinizi hatırlayın.Yani sizler gibi erkek olmayabilirim ama sizde nasıl desem gerçek erkek ne demek biraz düşünün.LOL oyuncuları sırada oyunla ilgili planlar.Mesala şu TFT de var meka sürücüleri.Üçtanesi birleşip bir dev robot oluyor.Mesala o bile benim fikrimdi hatta destek ekibine bu konuda yazmıştım bile.Yani oynadığınız oyunlar,firmalar ve çalışanları önemlidir.Riot?Çalışanları?Adam yerine koyupta kaale bile almam şu anda.Oyuncular?Biri bana gerçek hayatta lol oynuyorum desin şeytan görmüş gibi uzaklaşırım.Yapmayın ama iyileride var demeyin.Tecrübeyle sabit..Riot TR destek ekibi ölüm tehtidi ederse,küfür ederse,ırkçılık yaparsa sizler neler yapıyorsunuz bilmiyormuyum sanıyorsunuz.
Ha hacklemey çalışacak arkadaşlara bu son cümleler.Sorarsınız piyasada önceden deneyenler neden yeni bilgisayar alma ihtiyacı duyuyor yada polisle sorunları oluyor.Yani denemeyin derim ama denersenizde acımam.