Ayhan_Samed

11
GT RANK
TC Onaylı
29 Nis 2020
151
15
18
20
İzmir
Discord
Ayhan Samed#9144
Selam arkadaşlar bu gün sizlere Minecraft'da Bad Video Card Hatasının çözümünü göstermeye çalışacağım. Bu hata ekran kartınızdan dolayı kaynaklanmaktadır 2 ihtimali bulunmaktadır ya Driver güncel değildir yada ekran kartınız Minecraftı oynamayı desteklemiyordur. Genel olarak Minecraftı her bilgisayar kaldıracağı için 1 ihtimalin üzerinde durup driver güncellememiz gerekiyor arkadaşlar.

m1.png

Bunun için kullandığımız ekran kartlarının kendi otomatik sürücülerini kullanabiliriz Nvedia için Gforce Exprience'yi kullanabilir internete bağlı olmak şartı ile ekran kartı Driverınızı güncelleyebilirsiniz. AMD marka ekran kartları için ise Radeon Driver Güncelleme programını kullanabilirsiniz bu 2 programı konu altında indirebilmeniz için sizlere vereceğim. Öncelikle Nevidia Exprience kurduğunuzda Sürücüler kısmında sağ tarafta yer alan sürücüleri güncelle kısmına tıklayarak ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz

m2.jpg

AMD marka ekran kartları için ise Readon adlı programı kullanabiliriniz. Proğramı indirdikten sonra programın ana sayfasından güncellemeleri kontrol et dememiz yeterli olacaktır.
m3.jpeg

AMD RADEON PROGRAMI İNDİR
https://drivers.amd.com/drivers/ins...nalin-2020-20.9.1-minimalsetup-200916_web.exe
GFORCE EXPRİENCE İNDİR
https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/
 
  • Beğen
Tepkiler: Masar