Minecraft | ConconCraft Plugin Paketi | 2019

KanliAy

GT Rank3
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
Katılım
8 Mar 2019
Mesajlar
35
Tepkime puanı
15
Puanları
8
Konum
Kahramanmaraş
rsz_mcwp.jpg
Minecraft ConconCraft Plugin Paketi 2019

Hepinize selamlar sevgili Minecraft oyuncuları! Bu konumda oynamasının çok eğlenceli olan bir plugin paketini tanıtacağım.

Conconcraft Nedir?
Conconcraft, oyunu daha eğlenceli hale getirmeyi amaç edinmiş bir oynanış türünün ismidir. Conconcraft en başta Youtube yayıncıları tarafından ortaya çıkarıldı. Bu fikir geliştirilmesi üzerine tahmin edebileceğiniz üzere bu oyun şekli oyuncular tarafından oldukça ilgi gördü. Bu oyun modu aslında daha temel durumda diyebiliriz. Yani sizler bu oyunu sunucunuza eklemek istediğinizde benim verdiğim şekilde eklemeyi pek doğru bulmayacaksınız. Oyun modunun oynanabilitesini arttırmak adına bu paketin daha fazla düzenlemeye ihtiyacı var. Bu yüzden de sunucu sahiplerinin yöneticilik yeteneklerini konuşturması gerekiyor. Benim verdiğim paket çekirdek durumunda. Unutmadan belirtmem gerekir ki "NewItems" plugininin de olması yöneticinin yaratıcılığına etki edecek olduğu için olmalı. Fakat benim verdiğim pakette bulunmuyor. Eğer plugini eklemek isterseniz aşağıda bulunan spoilerin içindeki linkten plugine ulaşabilirsiniz.


Texture Pack : spigotmc.org/resources/newitems-create-items-with-custom-textures-models-without-mods.22783/

Yapımcı: Shosy paket izin alınarak paylaşılmıştır. eline sağlık teşekkür ederiz.

Bu plugin sayesinde sunucunuza kendi eşyalarınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayede oyunuzu dahada zevkli bir hale getirebilirsiniz. Oyuna belediye, arsalar sistemi gibi şeyleri eklemenizi tavsiye ederim. Oyun içerisinde ticaret, hediye kutuları gibi olaylar gerçekten oyuna ayrı bir hava katıyor. Ticaret ve hediye kutularını yapabileceğiniz pluginler de paketin içerisinde bulunuyor. Eğer pluginleri ayarlarken bir sorun yaşarsanız forumumuza konu açmaktan lütfen çekinmeyin. Size yardım edebilecek yüzlerce üye bulunuyor.

Oyun içerisinden bir fotoğraf sunmak istiyorum. Fotoğraf içerisinde oyun başlangıcında her oyuncuya verilen standart evler görülüyor. Bu evlere ek oyunculara arsalarda verilmekte. Bu arsalara her oyuncu kendi marketini kuruyor. Diğer oyuncular ihtiyacı olanı diğer oyunculardan alıyor. Bu şekilde bir ekonomik döngü oluşuyor. Ekonomik döngünün sona ermemesi için oyuna ekleyeceğiniz eşyalar altın değerinde. Daha fazla uzatmadan fotoğrafa geçelim.


maxresdefault.jpg
Fotoğrafta görülen Conconcraft'ı ortaya çıkaran yayıncıların kullandığı haritada bulunan evler. Sizler istediğiniz şekilde haritanızı yapabilirsiniz. Eğer talep çok olur ise bu evlerin olduğu haritayı da yayımlayabiliriz. Ben şahsen herkese ev verilme taraftarı değilim. Kasabanın kurulacağı bölgeye sokak usulü sistem getirilip ev yapacaklara arsa verilmesi daha uygun. Örnek olarak gösterdiğim bu oyun şeklini geliştirip kullanabilirsiniz.

Aklıma gelmişken sizlere fikir vermek için birer örnek daha sunayım. Bu oyun şekli için

Bu kadar açıklamadan baydığınızı düşünerek plugin paketi hakkında teknik bilgiler vereyim. Pluginler Spigot/Craftbukkit 1.10 baz alınarak hazırlanmıştır. Eğer sunucunuzu daha üst sürümlerde kurmayı planlıyorsanız aynı pluginlerin üst sürümlere uygun olan versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim plugin paketinde yer alan tüm pluginlere.


1548081132830.png
Paketi içerisinde bulunan pluginler bu şekilde. Bu pluginler conconcraft oyun şeklinin temel pluginleri. Sizler bu oyun şekline uygun mod paketleri hazırlayabilirsiniz. Doğru mod konfigürasyonu ile oyunun daha eğlenceli olacağından şüphesiz eminim.

Pluginler arasında bulunan CratesPlus ve CrazyCrates pluginleri sayesinde kendinize özel sandıklar oluşturabileceksiniz. Aslında sadece özel sandık demek yetersiz kalır diyebilirim.


İndirme Linki ve VirüsTotal:
Buradan sonra pekte anlatacak bir şey kalmadığını düşünüyorum. Eğer hala aklınızda kalan en küçük soru var ise yorumlardan sorabilirsiniz.

İyi oyunlar.
 

YnsEmrKY

GT Rank8
GT ÜYE
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
Katılım
3 Haz 2019
Mesajlar
84
Tepkime puanı
11
Puanları
8
Konum
Ankara
Discord
HandoLeNN#7587
Izin alarak paylaşmanız iyi olmuş fakat piyasada daha gelişmiş paketler var, onlarla birlikte mükemmel bir sunucu kurulabilir.
 
Üst