Minecraft Earth Erken Erişim Tarihi

Masar

GT Rank18
Forum Kurucusu
GT ÜYE
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
540
Tepkime puanı
176
Puanları
43
Konum
Eskişehir
Bugün gerçekleşen, dünyanın en büyük Minecraft etkinliği olan Minecon 2019’da Minecraft Earth erken erişim tarihi açıklandı.

478


Minecraft Earth Nedir?
Minecraft Earth, Mojang tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından yayımlanan, Minecraft’ın Augmented Reality yani arttırılmış gerçeklik oyunudur. Artırılmış gerçekliğin gücü sayesinde Minecraft dünyası yepyeni bir biçimde evrenimize giriyor. Minecraft Earth, iOS 10 ve üzeri ile Android 7 ve üzeri sürümlerine sahip cihazlarda çalıştırılabiliyor. Yaptığınız eserleri paylaşabilecek ve diğer insanların dünyalarını gezebileceksiniz. Aynı zamanda çoklu oyunculu olarak da oynanabilecek.

479


Ne Zaman Çıkıyor?
Bugün itibariyle IOS ve Android cihazlar için erken kayıtlar başladı. Kayıt olduktan sonra bulunduğunuz ülkede oyun çıktığı anda haberdar olacaksınız. Ekim ayında kademeli olarak çıkacak olan oyun öncelikle küçük ülkelerle başlayacak sonrasında büyük ülkelerle devam edecek.

Fakat oyun ilk çıktığında alışkın olduğumuz Minecraft’a hemen atılamayacaksınız, çünkü oyun öncelikle Adventure yani Macera modu ile çıkış yapacak. Bu oyun modunda arkadaşlarınızla el ele vererek önceden hazırlanmış haritaları bitirmeye çalışacaksınız. Ayrıca her macera sadece kısıtlı bir süre için oynanabilir olacak. Oyunun asıl çıkış tarihinin ise 2020’nin ilkbaharında olduğu söyleniyor.

Kaynak: https://oyungg.com/minecraft-earth-erken-erisim-tarihi-aciklandi/
 
Üst