NASCAR yarışçıları, bilgisayar oyununda yarışıyor

KeNKoWBoY

GT Rank14
Moderator
GT ÜYE
TC Onaylı
Katılım
30 Eyl 2019
Mesajlar
346
Tepkime puanı
52
Puanları
28
Yaş
21
Konum
İstanbul
Discord
#3418
NASCAR yarışçıları, bilgisayar oyununda yarışıyor

Corona virüsü (covid-19) salgınının gerçekten büyük bir tehdit olduğunu en iyi anlatan şeylerden biri de, birçok popüler spor etkinliğinin iptal edilmesi oldu. Basketbol, beyzbol ve futbol taraftarları ise, yıldız oyuncularını çekişmeli turnuvalarda tekrar ne zaman izleyebileceklerini bilmiyorlar. Ancak bu durum NASCAR severler için farklı. Sevilen birçok ünlü otomobil yarışçısı, pistlerden ayrılıp, simülasyon yarışlarında (sim racing) oyuncu olmaya başladı.


Sim Racing

Simülasyon yarış (sim racing nedir) ?
Sim racing, bilgisayar ortamında motor yarışlarının gerçeğe oldukça yakın bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır. Oldukça pahalı donanıma sahip olan bir oyundur. Ayrıca yarışlarda karşılaşılabilecek sorunları da oyuncuların karşısına çıkarır. Örneğin, lastik değiştirmek, yakıtın bitmesi gibi.

NASCAR, iRacing platformuna taşındı
Gerçek yarışların yakınından bile geçemeyecek olsa da, sanal ortamda yapılan bu oyunlardan bazıları geçen haftalarda gerçekleştirildi.
TJ Majors, NASCAR gözlemleyicisi, Atlanta yarışı iptal edildikten sonra gerçek yarışı sanal versiyonu ile değiştirmeyi önerdi. Bazı iş arkadaşları ise Atlanta yarışı yerine, kendi yarışlarını gerçekleştirmeyi önerdiler. Bunun üzerine bu tür oyunlar için çok tercih edilen bir platform olan iRacing ile temasa geçtiler ve onay aldılar.
Majors daha sonra, NASCAR çalışanları ve yarışçılarla temasa geçti. Dale Earnhardt JR., yükselen yıldız William Byron ve Chad Knaus ile görüşme yaptı.


William Byron, NASCAR Yarışçısı

“The Replacements 100” adını verdikleri iracing turnuvası için sosyal medya üzerinde de tanıtımlar yaptılar. iRacing kullanan birçok NASCAR yarışçısı da bu projeye katılmak istediklerini belirtti. Oyunda gerçek yarışçılar oyuncularla yarıştı. Yarış Twich üzerinden 70.000’den fazla kişi tarafından izlendi.

Kaynak : shiftdelete
 Üst