PlayStation 4 Pro mu Normal mi

emrefb43

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar 2000 Bİn TL bütçem var sizce hangisi almayalım Televizyon FULL HD arasında her hangi bir donanım farkı var mı

Masar

Administrator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Arkadaşlar 2000 Bİn TL bütçem var sizce hangisi almayalım Televizyon FULL HD arasında her hangi bir donanım farkı var mı
Şimdi konsollar hakkında hiç bilgim yok ama elimden geldikçe farklarını ve ben olsam hangisini seçeceğimi seninle paylaşayım.

İlk olarak bütçene uygun olan PS4 oluyor. PS4 Pro 2500 üstü diye gördüm. PS4 ile PS4 Pro arasında yaklaşık 700 800 TL kadar fark var ki buda az sayılabilecek bir fark değil. Bütçene göre PS4 seçmen daha iyi olacaktır.

PS4 VS PS4 PRO

195

Özelliklere baktığımızda göze çarpan CPU, GPU ve TFLOP değerleri oluyor. İşlemci çekirdek sayıları aynı fakat GHz bakımından 0,5 GHz fark bulunuyor. GPU daise 111MHz fark bulunuyor. Diğer farklar çok da önemli farklar değil diye düşünüyorum. Performans açısından birde görsel karşılaştırmalara bakacak olursak.

196

197

198

Sonuç olarak bütçene uygun olan PS4 fakat alttaki videoyu izlediğinde fikrinin değişebilir diye düşünüyorum. Ufak görsel açıdan detaylar ve farklılıklar var. Ben olsam ne yapar eder bütçemi borçla bile olsa arttırır PS4 Pro seçerdim. Hem ileride satış konusundan daha rahat olur hem daha iyisi. :)

Ghost

Administrator
TC ONAYLI
Açıkçası Pro hiç kullanmadım ama sonuçta Sony bu her şeyi iyidir :)

emrefb43

Kayıtlı Kullanıcı
Açıklamalarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Dediğiniz gibi Pro sadece grafik bakımından bir üst kalite sunuyormuş. Tablodan baktığımız kadarı ile diğer her şey aynı. Almadan önce televizyonumun özelliklerine de baktım 4K destekleyen üst kalite bir televizyonum var. O yüzden biraz daha sabredip kesinlik PS4 Pro alacağım. Teşekkür ederim