Güncelleme Notu PUBG Erangel Haritasına Güncelleme Geliyor..

Wild

GT Rank1
Kayıtlı Kullanıcı
71

PUBG Corp. Resmi Bir Açıklama Yayımladı
4 Mart 2019 Reddit üzerinde bir görsel paylaşıldı. Bu görsellerin oyunun test sunucusu klasörlerinden birinde bulunduğu söyleniyor. Görsellerin ilgi çeken kısmı ise Erangelharitası üzerinde işaretli noktaların bulunmasıydı. Bunun üzerine de farklı farklı teoriler yürütülmeye başlandı. Bu teorilerin ortak noktası ise Erangel haritası üzerinde bazı değişikliklerin olacağı fikriydi. Olaydan tam üç gün sonra da PUBG resmi internet sitesi üzerinden bir yazı yayımlandı. Bu yazıda da haritada değişiklikler olacağı doğrulanmış bulundu.

72

Erangel haritası PUBG erken erişim sürecindeyken bile oyuna temel olarak atanmıştı. Bugüne dek üzerinde çeşitli yenilikler de yapıldı. Ancak ilk haliyle de kıyaslanacak olursa değişen pek bir şeyin olmadığını fark edebiliriz. Getirilen güncellemeler ile haritadaki loot dengesi üzerinde yapılan değişiklikler diğerlerine göre daha ağır basmakta. Bugün yapılan açıklamada da bu gibi değişikliklere odaklanılacağı belirtilmiş. Yani haritadaki loot dengesi yeniden düzenlenecek ve yerleşim yerleri üzerinde de bazı oynamalar yapılacak gibi görünüyor. Yapılan açıklamada oyun içerisinde yapılan maçlarda gidişatı belirleyen bir unsurun da harita boyutları olduğu belirtilmiş. Biz de bu fikre katılıyoruz. Dolayısıyla geliştirici ekibin haritanın coğrafi yapısı üzerinde de küçük değişiklikler yapacağı tahminler arasında. Bu değişikliklere tepelerin yüksekliği veya düz arazilerin genişliği dahil olabilir diye düşünüyorum.​

Eledhwena

GT Rank4
Co-Admin
TC Onaylı
Şu oyunda en kötü loot oranlarına sahip olan haritada bu zaten ama oynamasi zevkli bir harita hatta miramar ve yeni karli haritadan daha fazla zevk aliyordum. Umarim artik birseyleri cidden düzeltirler ama öncelik optimizasyon olmaliydi diye düşünüyorum.

Wild

GT Rank1
Kayıtlı Kullanıcı
Şu oyunda en kötü loot oranlarına sahip olan haritada bu zaten ama oynamasi zevkli bir harita hatta miramar ve yeni karli haritadan daha fazla zevk aliyordum. Umarim artik birseyleri cidden düzeltirler ama öncelik optimizasyon olmaliydi diye düşünüyorum.
Optimizasyon yapılacağı hakkındada bilgiler var fakat tam kesin bir açıklama yok şuanda umarım o konudada birşeyler yaparlar.

Eledhwena

GT Rank4
Co-Admin
TC Onaylı
Optimizasyon yapılacağı hakkındada bilgiler var fakat tam kesin bir açıklama yok şuanda umarım o konudada birşeyler yaparlar.
Sözde Fix Pubg adinda birssy başlatmışlardı ve bunun ilerlemesi %99 olmustu ama herhangi bir degisiklik görememiştim.