Rappelz Online Rehberi

urahra

Moderator
Mesajlar
86
Tepkime puanı
38
Puanları
18
RAPPELZ HAKKINDA
Rappelz'de karekterinizi kolay bir şekilde oluşturarak, binlerce kişinin karanlık ve tahrip olmuş fantastik bir dünyada maceraya atıldığı ve savaştığı ücretsiz ve global bir MMORPG'dur.
MMORPG NEDİR?
MMORPG açılımı Massively Multiplayer Online Role-Playing Game'dir, türkçe karşılığı DORYO'dur. Devasa Online Rol Yapma Oyunu. Bir MMORPG'de binlerce oyuncu aynı bir oyun dünyasında yaşayıp aynı anda aralarında etkileşime geçerler. Buda içinde bulunulması ilginç ve eğlenceli oldukça zengin ve dinamik bir ortam yaratır.
ROL YAPMA OYUNU HAKKINDA DAHA AYRINTILI BAHSEDER MİSİNİZ?
Rappelz'de, her oyuncu Katil'den Rahip'e, Büyücü'den Savaşçı'ya kadar geniş bir yelpazede meslek seçme imkanı vardır. Tercih ettiğiniz meslekler, oyunda kendi karekterini gösterir. Örneğin bir Rahip, destek becerileri ve karekteri gereği, diğer oyunculara yardımcı olmalıdır. Rahiplerin yardımcı olma yetenekleri savaş etme yeteneklerinden üstün olduğu için, savaşlarla ilgilenmezler. Rahipler, savaşlarda hayatta kalanlara destekçi olurlar.

Rol Yapma Oyunu ayrıca, sizin geçmişte oluşturduğunuz deneyimlerinizi karekterinize uyarlamanızdır. Birçok online oyuncu kendi deneyimlerini ve hayel güçlerini, oyundaki tecrübelerini artırmak için oyuncular ile paylaşırlar.

Oyunda, Asura, Gaia ve Deva olmak üzere 3 değişik çeşit ırk vardır. Seçmiş olacağınız ırk sizin becerilerinize ve görünümünüze etki edecektir.
RAPPELZ'İN DİGER OYUNLARDAN FARKI NEDİR?
Rappelz'in özü yaratık evcilleştirme sistemidir. Oyunda ki her karekter, yaratıkları evcilleştirip kendisi için kullanabilir ( toplayıcı, hasar verme, şifacı, destek vermek gibi...). Rappelz dünyasında şuan dış görünüş, yetenek ve güç bakımından 28 değişik yaratık vardır. Ne kadar nadir yaratık evcilleştirirseniz karekteriniz o kadar savaşçı olur.
Rappelz de diğer MMORPG'lar gibi karekterinizin tecrübesini ve gücünü; yaratıkları öldürmek, verilen görevleri tamamlamak ve yeni yetenekler öğrenmekle artırabilirsiniz.

ZİNDANLAR HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİRSİNİZ?
Rappelz'de birçok zindanlar vardır. Oyunun en eşsiz özelliklerinden biri de, bir zindan sahibi olabilmenizdir. Elbette, oyunda ki her klanın bir zindan sahibi şansı vardır. Eğer bir zindana sahip olursanız, zindanınızda bulunan oyunculardan vergi alırsınız.
Zindanlara baskın yaparak, bir zindan sahibi olabilirsiniz. Zindan kuşatmaları her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri yapılır.


PvP HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLRİSİNİZ?
Rappelz'de 5 tane PvP vardır:
1. Zindan Kuşatmaları (Klan / Klan)
2. Ölüm Karşılaşması Arenası (oyuncu / oyuncular)
3. PK olarak bilinen oyuncunun öldürülmesi (oyuncu / oyuncular)
4. Duello (oyuncu / oyuncu)
5. Arena

REHBERLER
 

Masar

Administrator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Mesajlar
232
Tepkime puanı
82
Puanları
28
Konum
Eskişehir
Ah ah güzelim oyun değeri bilinmiyordu mahfettiler oyunu. İlk videoda kendi yan klanım ile oradaymışım. :) İkinci videoyu çeken arkadaşıda farm yaptığı yerlerde bıktırasıya pk lıyordum. Yinede uslanmıyordu boş boş sallıyordu. Çekişmeli güzel oyun. :)
 

Ghost

Administrator
TC ONAYLI
Mesajlar
76
Tepkime puanı
31
Puanları
18
Konum
İzmir
Bu tarz oyunları bir türlü sevemedim neden bilmiyorum
 
Üst