Rappelz Türkçe Yapmak (2019)

ENESTALHABRAND

MMORPG Oyuncusu
Kayıtlı Kullanıcı
Yıllara meydan okuyan MMORPG oyunu Rappelz, bildiğiniz üzere Türkçe dil desteğini yavaş yavaş çekiyor. Bundan birkaç sene önce oyuna eklenen yeni eşyalar, yeni özellikler Türkçe diline çevrilmemişti ve böylelikle sadece eski arayüz Türkçe olarak kalmıştı. Böyle idare ediliyordu elbet. Son birkaç aydır ise Rappelz’in arayüzü bile Türkçe karakterleri desteklememeye başladı.

Bu da demek oluyor ki; Webzen, Türk oyuncuları oyunu İngilizce oynamaya zorluyor. Yakında Rappelz Launcher’da ki Türk bayrağını da kaldırırlarsa, şaşırmamak gerekir.
Lafı fazla uzatmadan direkt konuya gireceğim. Rappelz Türkiye grubumuzdan Alper Okur kardeşimiz, Rappelz Türkiye camiası için oyunun Türkçe karakter sorununu çözdü. Oyunun arayüzünü anlamakta zorlanan oyuncular, bu dosyayı indirerek, yeniden Rappelz’i Türkçe olarak oynayabilirler. Unutmayın. Sadece oyunun arayüzü Türkçe olacaktır.

Çok yakında ise bu dosyaları manuel olarak indirip kurmak yerine, otomatik bir şekilde kuran programı da yine Alper Okur kardeşimiz yapıyor. Rappelz Türkçe arayüz hakkında tüm detayları hem Rappelz Türkiye grubumuzdan, hem de buradan takip edebilirsiniz.

Rappelz Türkçe yapmak için bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz: https://drive.google.com/file/d/1NiS5g4fB5GwU_DvVbGn9f13SKWO_94WE/view?fbclid=IwAR32XvshM1jZGNetfFWZ_igXbUCBDeT2T0ekOOEjIvcOuaMUi4UN825B2tg

Bu dosyayı indirdikten sonra, nasıl Rappelz içine kuracağınız yine ilgili indirme bağlantısında yazmaktadır. Herhangi bir sorunuz için Rappelz Türkiye grubuna üye olabilir veya buraya yorum olarak yazabilirsiniz.

Kaynak: https://enestalha.com/rappelz-turkce-yapmak/

Masar

GT Rank17
Forum Kurucusu
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
En son girip baktığımda Rappelz Türkçe karakter sorunu oldukça can sıkıcı görünüyordu. Çözüm üretmesi güzel olmuş. Emeğine sağlık.

Son düzenleme:

vixe

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Enes kardeşim. Ben Rappelz için senin paylaştığın türkçe karakter dosyalarını indirdim. İşime de yaradı bu yüzden sağol. Ama indirilen klasördeki Advanced Client Resource Editor adlı programı https://code.google.com/archive/p/advanced-client-resource-editor/downloads adresinden indirdim. Hash tool bölümünden dosya adresini belirtmeme rağmen yazıları göremedim. Sizden ricam programın nasıl kullanıldığını anlatabilir misiniz ?

Çünkü bir sürü çeviri hatası var yeni güncellemelerde türkçeye çevrilmeyen kısımlar var. Ben buraları tamamen düzeltip hayrına yayınlayacağım düzenlenmiş dosyayı ama önce yazıları nasıl düzenleyeceğimi bilmem gerek. Lütfen yardım.

ENESTALHABRAND

MMORPG Oyuncusu
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba @vixe.
Rappelz Türkçe uygulamasını yapan ben değilim, bu sebeple bu konuda yardımcı olamayacağım ne yazık ki. Facebook hesabınız varsa, gruba katılabilir ve uygulamayı yapan kişiyle iletişim sağlayabilirsiniz.