Telefon Zammı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Arkadaşlar 1000 TL ve üstü telefonların zamların artması hakkında ki düşünceleriniz nedir?

Benim ki, hiç iyi olmadı.

Masar

Administrator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
iPhone modelleri 13 bin 15 tl kadar çıktı ki iPhone almak gerçekten artık gereksiz ve pahalı olmaya başladı. iPhone 7 den Huawei Mate 20 Lite geçtim geçtiğimiz aylarda 2500 TL almıştım en son 2200 civarında gördüm. %50 ÖTV ile fiyat tekrar artacaktır. İyi mi oldu kötü mü oldu bilemeyeceğim fakat artık sıfır telefon alınmaz gibi bir durum doğuyor. :D

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
iPhone modelleri 13 bin 15 tl kadar çıktı ki iPhone almak gerçekten artık gereksiz ve pahalı olmaya başladı. iPhone 7 den Huawei Mate 20 Lite geçtim geçtiğimiz aylarda 2500 TL almıştım en son 2200 civarında gördüm. %50 ÖTV ile fiyat tekrar artacaktır. İyi mi oldu kötü mü oldu bilemeyeceğim fakat artık sıfır telefon alınmaz gibi bir durum doğuyor. :D
Benim hala telefonum yok, dur bakalım ne kadar daha böyle yaşayacağım?

Ghost

Administrator
TC ONAYLI
1,5-2 Sene önce İphone 8Plus aldım 4.300₺ ye almıştım şimdi baktım da neredeyse 5.000₺ olmuş düşmesi gerekmiyor mu ya 😅

DeathisDead

Kayıtlı Kullanıcı
Yurt dışından alıp burada kayıt ettirerek kullanmak şu sıralar en mantıklısı.

Masar

Administrator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Yurt dışından alıp burada kayıt ettirerek kullanmak şu sıralar en mantıklısı.
Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz aylarda bu yurt dışından telefon getirip kayıt ettirme olayı yasaklanma getirilmişti. Fiyatları da en son baya uçmuştu. Detaylı araştırmak gerek.

Spymaster

Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
XS Max kullaniyorum lansman sonrası yurt dışından aldım 5.500 civarında şuan sıfırı 15.00 tl yi gördü yurt dışı kapalı kutu fiyatıda 7.600 oldu ülkem için üzücü bir durum..

NESDelisi

Oyun Geliştiricisi
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
XS Max kullaniyorum lansman sonrası yurt dışından aldım 5.500 civarında şuan sıfırı 15.00 tl yi gördü yurt dışı kapalı kutu fiyatıda 7.600 oldu ülkem için üzücü bir durum..
Bizi vergi adı altında soyuyorlar.

Spymaster

Kayıtlı Kullanıcı
TC ONAYLI
Yakında KVK Genpa bandrollu cihaz alamayacağız buda pek çok şirket için büyük bir sorun buda işsizligi getirecek piyasa hep yurt dışı cihazlarla dolu devlet harcı 116 tl'den 616 tl ye çıkardı yakın zamanda buna ek bir zam gelir diye düşünüyorum 17 yıldır devlet soyuyor zaten yeni bir şey değil..