Twich ve Youtube Yayınları Yapmaya Karar Verdim

eriniy

0
GT RANK
10 Ağu 2020
5
3
53
Bunun için öncelikle bilgisayar sistemi aldım.

64 Gb Ram1 TB harddisk (ikinci bir harddisk alabilirim büyük ihtimal harici SSD )6 Gb Ekran kartı Nvidia Gforce RTX 3060,Core i7 sekiz çekirdek.Evde bunun harici bir bilgisayarımda daha var yayınlarda kullanabileceğim I5 ve eski model ama işe yarayabileceğini düşünüyorum.Bunun Haricinde Excalibulr m.e34wqhd-g 34 165 hz 1ms Curved monitör aldım ve oyuncu klavye fare kulaklık seti ile bir oyuncu koltuğu aldım.Evimde internet var ikinci bir fiber internet en yüksek hız ve upload hızı ile alacağım.Oldukça iyi bir mikrfon ve kulaklıkta aldım.İkinci bir monitör daha almayı planlıyorum yayınlar için.L şeklinde özel bir masa aldım.Tüm sistemi ona kuracağım ve masanın etrafını yeşil perde çekebilecek şekilde yukarıdan asma perdelik ile donattım.Odadaki akustik ve ses içinde odada ses izalasyonu sağladım.

Yukarıdaki bilgisayar laptop ve soğutucusu ile berabere kullanacağım.Kendi klavyesini değil harici klavye fare seti ile.Diğer eski pcim de bir laptop yani yeni ekrana destek olacak 2 ekranım daha var evimde birde eski bir ekran olsada pc için onun yerine ikinci bir curved ekran alabilirim.Henüz bu konuda kesin karar vermedim.Evimde grafik çizimleri için bir monitörümde var onu masa üstünde kullanacağım ama yenisini alabilirm .Yani kalem kullanıyorum ekran üstünde bu nedenle bu konunda biraz araştırma yapmalıyım.Fiyatları çok yüksek.

Önceden yayın yapmadım canlı olarak.Buna rağmen youtube için birçok video yaptım ve abone sayım toplam 12 kanalımda youtube de 25 milyon.Türk olduğumu yada kanalların bana ait olduğunu bilen yoktur.Yani bir kanalımda oyun videosu varken diğer kanalımda artwork çizimleri vardır.Tüm kanallarımı tek bir çatı halinde toplamayı ve şimdiye kadar hiç kamera açıp yüzümü göstermediğim için hepsinde birden kendimi tanıtmayı planlıyorum.Yani şarkı söylediğim kanallarım bile var ingilizce ama beni hiç görmediler.Ayrıca şimdiye kadar youtubeden hiç gelir elde etmedim tüm gelirler otamatikman hayvanları koruma derneklerine gidiyordu.

Yayın yaparken üç ana konu üzerinden yayın yapacağım.

1-Oyunlar

Bunun için belirlediğim oyunlar Star Ctizen,Legue Of Legends,Apex Legends,Final Fantasty Online,Overwatch 1-2,Gelecekte Çıkacak Olan Riot MMORPG si ve ofline oyunlar yada yarı online oyunlar örnek elden ring gibi.Nostalji olacak oyunlarda buna dahil.Ama temel oyunlar bunlar olacak.Hepsinde tecrübeliyim.

2-Bilgisayar destekli müzik,şarkı söyleme,çeşitli grafik çizim programlarını tanıtmak,kullanmak,eğlenceli şeyler yapmak,şarkı söylemek,çizgi roman çizmek yani daha çok bilgisayar destelki sanat üzerine.Buna gerçek hayatta yaptığım heykel yapımları,resim yapımları da dahil olacak.Yani mesala bir yağlıboya tabloyu canlı yayında yapacağım gibi.

3-Genel dünya turum üzerine konuşmalar farklı ülkelerdeki arkadaşlarım ve tanıdıklarımın davetli olduğu tüm dünya halklarınının sorunları,politikadan bağımsız genel kültür,sohbet,konukların konuşmaları,oyunlardan haberler,şarkılar türküler etc.

Yayınlarda aile dostu,kesinlikle politik olmayan,küfür ve hakaretin olmadığı hoş vakit geçirmek amaçlı aktiviteler kısaca.Burda önemli bir sorun tüm takipçilerim yabancı.Çoğunluk amerikalı ve türk olduğum hakkında en ufak bir fikirleri yok.Buda ilk kimlik açıklamamdan sonra aşırı ırkçı kişilerin saldırılarına maruz kalacak olmam.Türkiyede kimse beni tanımadığı içinde türk abonelerin beni tanımasının veya öğrenmesinin zaman olacak olması.Yinede youtube ye video yapıp editleyip koymaktan daha eğlenceli olacağı kesin.Ayrıca türkiyeden birçok firma peşime düşecektir ki bunu istemiyorum.Benim daha çok para için kendi firmalarının reklamlaırnı yapmamı,işte o site bu oyun oynamamı isteyecekleridir.Baştan belirtmeliyim.Herkeze hayır.Satılık değilim.Ayrıca kadın olmam nedeniyle birçok kötü yorumlarda olacaktır.Atıyorum kız güzel diye izleniyor bee abi diyenler çok olacaktır.Unutmayalım beni kimse görmeden 25 milyon aboneye ulaştım.Giyim tarzım,konuşma tarzım birçok kişinin tepkisini çekecektir ama günlük hayatımda böyle yaşamaktayım.Yani cinsiyetimi kullanarak ünlü olmuş değilim ve bazı guruplar hoş kalsın diyede kendimi değiştirmem.Ben benim bu değişmez.
Nikimi belirlemedim.Farklı youtube kanallarımda farklı niklerim var.Ama karar verdiğimde duyururum.Altı ay içinde bşlayabilirm işlerimin yoğunluğu geçince en azından.

Görüşmek üzere

dvrzener

0
GT RANK
6 Kas 2020
5
0
151
Ana diskinizin ssd olmasını tavsiye ederim bir pc için en önemli yanlışlardan biri ssd yerine hdd nin ana disk olarak kullanılmasıdır.
Hız açısından oldukça önemli bir detay. Ayrıca kanalınızı büyütmede bazı noktalar oldukça önemli. Abone sayınız beğeni oranınız
izlenme süreniz gibi . Bazı kanallar youtube beğeni hilesi gibi yöntemler kullandığı için işiniz biraz zor olabilir. Ve kanal açılmadan
hedef kitle belirlenmeli.