Twitch - Bir Kanala Nasıl Abone Olunur? [REHBER]

#Pudi

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Mar 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Abonelik seçeneklerimiz, Partnerlerin çeşitli yollarla en tutkulu hayranlarını ödüllendirmelerini ve onlarla etkileşime geçmelerini sağlar. Abonelere özel avantajlar arasında şunlar yer alıyor: Twitch genelinde kullanabileceğiniz özel ifadeler, abone rozeti (kanal sadakat rozetleri kullanması halinde abone olduğunuz süreye bağlı olarak değişir) ve reklamsız izleme gibi Partnerlerimize sunduğumuz diğer ayrıcalıklar.

Ayrıca, Twitch Prime aracılığıyla bir kanala ilk kez abone olduğunuzda veya aboneliğinizi yenilediğinizde, sohbet penceresinin üzerinde bir paylaş düğmesi görünecektir. Hazır olduğunuzda o düğmeye tıklayın. 30 gün boyunca orada kalacaktır. O düğme Partnerin veya İştirakin ayarladığı uyarıları tetikler ve yayıncıya kendi özel mesajınızı gönderebilmenizi sağlar.Partner ve İştirakleri desteklemek amacıyla kısa bir süre önce abonelik programımızın kapsamını genişlettik. Bu rehber sayesinde sizi ne gibi yenilikler beklediğini öğrenebilirsiniz.

İçindekiler:​
 • Twitch Prime ile Nasıl Abone Olunur?​
 • Ödeme ile Nasıl Abone Olunur?​
 • subs.twitch.tv üzerinden abone olmak​
 • Sık Sorulan Sorular​
 • Yardım ve İletişim​
Twitch Prime ile Nasıl Abone Olunur?

Twitch Prime özelliğini kullanarak herhangi bir ücret ödemeksizin her 30 günde bir kanal aboneliğinden faydalanabilir ve bir Partner kanalına abone olabilirsiniz. Herhangi bir partner kanalında Abone Ol düğmesine tıkladığınızda ve aktif bir Twitch Prime abonesi olduğunuzda, ilk sekmede herhangi bir abonelik seçeneğine sahip olup olmadığınız görüntülenir.

Prime aboneliğinizi etkinleştirmek için Ücretsiz Abone Ol düğmesine tıklamanız yeterli.

Twitch Prime'a henüz katılmadıysanız da denemeye başlamak için hızlı bir kısayol görüntülenir.
Prime aboneliğiniz bulunmadığında ise düğme gri renkte gösterilir ve Şimdi değil! yazısı belirir.Prime aboneliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın.

Ödeme ile Nasıl Abone Olunur?

Abonelik fiyatını seçmek için 4.99$, 9.99$ veya 24.99$ seçeneklerine tıklayın.
İlave abonelik avantajları arasında şunlar yer alıyor:
 • Partnerler her bir abonelik seçeneği için ilave avantajlar belirleyebilir. Örneğin, Partner tarafından sağlandığı takdirde 9.99$'lık ve 24.99$'lık abonelikler için ilave ifadeler. Ayrıca, Partner veya İştirak tarafından sağlandığı takdirde 9.99$'lık ve 24.99$'lık abonelik rollerini Twitch Uygulamasında kullanın.​
 • Partnerlere İfade Slotlarını Daha Hızlı Bir Şekilde Açmalarına Yardımcı Olun: Partnerler, abonelerinin kullanabileceği yeni abone ifadelerini abone sayılarına paralel olarak açarlar. Yeni abonelik seçenekleri, bu yeni ifadelerin daha hızlı bir şekilde açılmasına yardımcı olacaktır. Yeni ifade paketlerinin açılması için gereken abone sayısında 4.99$'lık abonelik tek sayılırken, 9.99$'lık abonelik iki abone sayısı değerinde, 24.99$'lık abonelik ise altı abone sayısı değerinde sayılır.​
Abonelikler, Kredi/Banka Kartı, Amazon Pay veya PayPal aracılığıyla satın alınabilen ve her ay yenilenmesi gereken ürünlerdir.Ancak, ödeme esnasında normal ödemenin yanı sıra Daha Fazla seçeneğine tıklayarak 1 ay, 2 ay veya 6 ay süreyle abone olabilirsiniz.

Daha Fazla iletişim kutusu üzerinden yine daha önce kullanmış olduğunuz ödeme hesaplarına geçiş yapacaktır. Ancak, bunun için Farklı Bir Ödeme Yöntemi Belirle seçeneğini kullanarak hediye kartları ve dijital kripto para gibi birçok Xsolla seçeneği arasından istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

Başarılı bir satın alma işlemi size bildirilecek ve ödeme yönteminiz, otomatik abonelik yenilemeleri ve ek ödemeler için kaydedilecektir.Kayıtlı ödeme yöntemlerinizi, istediğiniz zaman Ödeme Yönetimi sayfasından yönetebilirsiniz. Aktif bir ödeme yöntemine sahip olmanız, ek abonelik ödemeleri yaptığınızda ödeme yönteminizi sizin için hazır bulundurarak bu işlemleri çok daha hızlı hale getirmemizi sağlar.

Ödeme Yönetimi sayfanız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bu konu hakkındaki makalemize bakın.

subs.twitch.tv üzerinden abone olmak

subs.twitch.tv sayesinde favori yayıncınıza mobil veya masaüstü cihazınız aracılığıyla abone olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

subs.twitch.tv'yi bir mobil veya masaüstü tarayıcısı ile ziyaret etmeniz halinde belirli yayıncıları bulabileceğiniz bir arama çubuğu ile karşılaşırsınız. Oturum açtığınızda ise burada takip ettiğiniz Partner ve İştiraklerin bir listesini bulabilirsiniz. Burada gösterilen herhangi bir kanala tıklayarak ilgili abonelik sayfasına ulaşabilir ve istediğiniz kanala kolayca abone olabilirsiniz.

Kanalınızı ve abonelik fiyatını (4.99$, 9.99$ veya 24.99$) seçtikten sonra size bazı ödeme yöntemleri sunulur. Abone olmak için kullanacağınız ödeme yöntemini seçin ve ardından ekranda gösterilen talimatlraı izleyin.

Twitch Partnerleri ve İştirakleri sıradaki URL'de yer alan "channel" ifadesinin yerine kendi kanal isimlerini yazarak sizleri abonelik sayfasına yönlendirebilir: https://subs.twitch.tv/channel1. Yayıncı daha sonra bu bağlantıyı kullanarak aboneliklerini sosyal medya ve benzeri yerlerde teşvik edebilir. Bu bağlantı hem mobil hem de masaüstü cihazlarında sorunsuz bir şekilde çalışır.

Sık Sorulan Sorular
 • S. Şu an 4.99$'dan bir kanala aboneyim. 9.99$ veya 24.99$'lık olana nasıl geçerim? Abonelik ücreti ödeme döneminin sonunu beklemem gerekiyor mu?
  • C. Kanal sayfanıza gidip sağ üst köşedeki yeşil Abone Olundu düğmesine basıp ardından yeni bir seçeneğe tıklayarak aboneliğinizi değiştirebilirsiniz. Ödeme döneminin sonunu beklemeniz gerekmiyor, nitekim kullanılmayan süre için geri ödeme yapılmayacaktır. Yeni miktar anında kesilecektir ve abonelik döneminiz sona ermediyse 4.99$'lık aboneliğinizden bir geri ödeme alamayacaksınız.​
 • S. Twitch Prime aboneliğini kullanarak bir kanala abone oldum. 9.99$ veya 24.99$'lık aboneliklere geçebilir miyim, nasıl? Ödeme döneminin sonunu beklemem gerekiyor mu?
  • C. Kanal sayfanıza gidip sağ üst köşedeki yeşil Abone Olundu düğmesine basıp ardından yeni bir seçeneğe tıklayarak, dilediğiniz zaman Twitch Prime aboneliğinizi değiştirebilirsiniz. Ödeme döneminin sonunu beklemenize gerek yok; ancak, 30 günlük döneminiz bitmeden önce farklı bir abonelik kullanamazsınız.​
 • S. Partner bir yayıncıyım. 9.99$ veya 24.99$'lık abonelikler için topluluğuma yeni ifadeler sunmak zorunda mıyım?
  • C. İsteğe bağlıdır. Topluluğunuz için en iyisi neyse onu yapmanızı istiyoruz. İlave abonelikler için yeni ifadeler oluşturmak veya size rozet tasarlayacak sanatkarlar bulmak için yardım almak istiyor musunuz? Sanatkarların çalışma örneklerini ve portföy linklerini paylaşabilecekleri bir mesaj dizisi oluşturup Twitter üzerinden çağrıda bulunduk. Bir göz atın!
 • S. Abone hediye etme ne zaman geliyor?
  • C. Üzerinde zaten çalışıyor ve gelecek birkaç ay içinde testlerine başlayabilmeyi ümit ediyoruz.​
 • S. Ücretsiz Twitch Prime aboneliğimi kullanarak subs.twitch.tv'ye abone olabilir miyim?
  • C. Twitch Prime abonelik seçeneği şu anda subs.twitch.tv'de ne yazık ki desteklenmiyor.​
 • S. Şu anda aktif olan aboneliklerimi nerede görebilirim?
  • C. Sıradaki adresi ziyaret ederek abonelikler sayfanızda bulunan ve şu anda aktif olan aboneliklerinizi görebilirsiniz: .​
 • S. Bir abonelik satın almama rağmen hesabımda aktif bir abonelik görünmüyor. Ne yapabilirim?
  • C. Paniklemeyin. Bazı ödeme yöntemleri diğerlerine göre biraz daha uzun sürebiliyor. Aboneliğiniz 5 dakika içerisinde aktif hale gelmezse, abonelikler başlıklı bir sorgu bileti oluşturun ve destek ekibimizle iletişime geçin.
   Size yardımcı olmak için ihtiyaç duyabileceğimiz tüm bilgileri sağlamak için sorgu bileti gönderme sayfasında oturum açın.​
Yardım ve İletişim

Herhangi bir Twitch Prime üyelik faydasıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, lütfen buradan bir sorgu bileti oluşturun ve açılır listeden geçerli bir sebep seçin, böylece sorununuzla ilgili doğru yardımı alabilirsiniz. Twitch Prime ülkelerinde Amazon Prime hakkında müşteri desteği için aşağıdaki bağlantılardan birini kullanın:
Not: Twitch Prime hakkında bir sorgu bileti açmadan önce yardım portalına giriş yapmış olmanız GEREKİR.
 Masar

GT Rank19
Forum Kurucusu
GT ÜYE
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
554
Tepkime puanı
183
Puanları
43
Konum
Eskişehir
Bilgilendirici rehberi bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. (y)
 Üst