wtcN Kimdir? - Ferit Karakaya Kimdir?

Masar

GT Rank19
Forum Kurucusu
GT ÜYE
Kayıtlı Kullanıcı
TC Onaylı
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
554
Tepkime puanı
183
Puanları
43
Konum
Eskişehir
wtcN Kimdir? - Ferit Karakaya Kimdir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere en sevdiğim Twtich yayıncılarından olan wtch yani Ferit Karakaya'dan bahsedeceğiz.Twitch yayıncısı wtcn kimdir? Türkiye’nin tanınmış esporcularından biriylen Twitch yayınlarına ağırlık veren Ferit “wtcn” Karakaya‘yı daha yakından tanımak ister misiniz? wtcnn hakkında bildiklerimiz… wtcn neden ban yedi sorusunun cevabı, profesyonel kariyeri ve yayıncılık bilgileri burada sizlerle!

Türkiye’de League of Legends denince akla birkaç oyuncu gelir. Naru, HolyPhoenix ve Fabulous gibi isimler, bu oyunculara örnek olarak verilebilir. Ama profesyonel oyunculuk kariyerini bıraksa da eSporu bırakmayan insanlar da vardır. Mesela Crew’ün koçluğunu yapan Lelouch gibi. Ya da Riot Games’te çalışmaya devam eden Trielbaenre gibi.

İşte wtcN de onlardan biri. Uzun soluklu oyunculuk kariyerinin ardından sahneden sıkılıp tam zamanlı yayıncı olan Karakaya, hem hafızalarda en iyi LoL oyuncularından, hem de azmiyle Türkiye’nin en iyi yayıncılarından biri.

İşte Ferit’i Riot Türkiye ofisinde konuşmalardan Köln’de PUBG tavası kaldırmalara kadar getiren serüvenin ayrıntıları…

Başlangıç HWA ile
Profesyonel oyunculuk kariyerine Türkiye’nin en köklü kulüplerinden HWA ile başlayan Karakaya, çok uzun bir dönem HWA forması giydi. SKT için Faker, Roma için Totti neyse, HWA için de Ferit aynısı oldu. 2012’de GameX’te düzenlenen ilk League of Legends turnuvasını kazanan Karakaya, üç yıl boyunca HWA’da oynadı. 2012-2013 yıllarında eSpor kariyerinin zirvesine çıkan oyuncu, en iyi ormancı ve en değerli oyuncu gibi birçok ödüle layık görüldü.

Eloboost
HWA’nın başarısında kilit isimlerden biri olan ve Dark Passage’ın ligdeki hakimiyetini kırabilecek tek takım gibi görünen Ferit ve arkadaşları, 2014’e gelindiğinde büyük bir şoka uğradı. Riot Games’in ilk büyük ban dalgasının içerisinde yer alan oyuncu, Zeitnot, NoellDayı, Lelouch, Stomaged ve Hioss gibi isimlerle birlikte Şampiyonluk Ligi’nden ihraç edildi. LoLKAFA’ya verdiği röportajda eloboost yaptığını kabul eden Karakaya, suçu itiraf etti ve bir profesyonel oyuncunun bunu yapmaması gerektiğini söyledi.

Banlı kaldığı sürece diğer banlı oyuncularla birlikte Riot Games’in düzenlemediği turnuvalara katılmaya başlayan Karakaya, şimdilerde devam ettirdiği yayın hayatının zeminini burada hazırladı. Tecrübeli oyuncu ceza süresi dolduktan sonra tekrar HWA forması giyse de uzun süreli hiatus dönemi ona pek yaramış gibi gözükmedi ve HWA yine DP’nin arkasında kaldı.

Yıl 2015 olduğunda, üç yıllık HWA Gaming macerasını sonlandıran Ferit ve ayrılmaz ikilisi Şükrü, BPI’yı Şampiyonluk Ligi’ne çıkarmak için kolları sıvadılar. Marshall ve Revanch’la birlikte yükselme ligi playoff’larının en iddialı kadrosunu bulunduran takım, finalde CREW’a mağlup olup finale çıkamayınca, herkeste büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Bu hayal kırıklığı sonrası Şampiyonluk Ligi takımlarından Number1 yolunu tutan oyuncu ne kadar istese de orta koridordaki eski günlerine dönemedi…

Uzun bir süredir profesyonel sahneye uzak kalsa da oldukça görkemli bir kariyere sahip olan Ferit, şimdilerde bir o kadar başarılı olduğu yayıncılık hayatını sürdürmeye devam ediyor. League of Legends dışında birçok oyunda hünerlerini göstermesinin yanı sıra izleyicisiyle arasındaki dürüstlük ve samimiyetini elinden bırakmıyor.

138

PUBG’deki başarı
Son olarak 2017 Gamescom ESL PUBG turnuvasında ZeonN, Mithrain ve Mirliva gibi isimlerle ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden WtcN, genel turnuvada bir ödül alamasa da ikinci gün düzenlenen DUO TPS’de üçüncülük alarak bronz tavayı ülkeye getirmeyi başardı.

Kaynak: playerbors.com
 Son düzenleme:

ENESTALHABRAND

GT Rank4
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Tem 2019
Mesajlar
46
Tepkime puanı
19
Puanları
8
Konum
İstanbul
Yeni yetme, karaktersiz yayıncılardan biridir kendisi. Zamanında bu herifi kimse sevmiyordu, 2014 yıllarından bahsediyorum. Kendini iyi pazarladı ve buralara kadar geldi.
 Dovahkiin

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Ağu 2019
Mesajlar
6
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Videoda küfür vardır diye açamadım :)
 xredna

GT Rank0
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Başarılı bir yayıncı.
 Üst