Zula Oyun Karakterleri ( Tümü )

Ayhan_Samed

11
GT RANK
TC Onaylı
29 Nis 2020
151
15
18
20
İzmir
Discord
Ayhan Samed#9144
07RMYB.png


ZULA


1-Demir Erez

İstanbul, Üsküdar'da doğdu. Kara Harp Okulu'nu üstün başarıyla bitirdikten sonra Bordo Bereliler'e katıldı. Dürüst, cesur, mert ve çalışkan kişiliğiyle bütün üstlerinin takdirini kazandı. Yönettiği operasyonlardan birinde devlet içerisinde tehlikeli bir yapılanmaya ait çok önemli bilgiler öğrendi. Devletin içerisine sızmış tüm tehlikeleri tek tek temizlemeye başladı. Bu tehlikeli yapılanma Demir'i ortadan kaldırmak adına Gladyo'yu kiraladı. Çocukluk aşkıyla evleneceği en mutlu gününde, düğün salonu Gladyo tarafından basıldı. Bir çok akrabası ve canından çok sevdiği nişanlısını kaybetti. O günden sonra tüm yaşamını intikam almaya adadı ve Zula teşkilatını kurdu.
2-Recep Arslan

Adana'da doğdu, askerliğini Komando er olarak tamamladıktan sonra, Jandarma Özel Harekat Timine katıldı. Görevi sırasında yurt içi ve yurt dışı bir çok operasyona katıldı. Katıldığı önemli bir operasyonda içeriden, sızdırılan bilgi sebebiyle pusuya düştü ve ağır yaralandı. Bu olay sonrasında "Gazi" ünvanı ile emekli edildi. Fakat kendisini pusuya düşüren köstebekleri bulmaya yemin etti.

3-Eşref Dayı
İzmir, Ödemiş'li. Demir'in saygı duyduğu, akıl hocası. Geçmişi hakkında resmi kayıtlarda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hayatı ile ilgili gizemi sadece Demir biliyor. Bir rivayete göre Çakırcalı Mehmet Efe'nin soyundan geldiği düşünülüyor. "Yiğidin bıçağı körelmez, çünkü zalimle bilenir."

4-Cengiz Kaya
Konya doğumlu, ailesi çok küçükken öldü. Konya'da kabadayıların yanında yetişti. Cesareti ve sadakati nedeniyle hızla yükselerek nam saldı. Konya'nın en ünlü kabadayısı Pala Hasan'a öz oğlu kadar yakındı. Pala Hasan'ın oğlu Ali uyuşturucu ve silah ticareti gibi işlere girmeyi çok istiyordu fakat babası buna şiddetle karşı çıkıyordu. Bu gücü kullanabilmek adına Ali, kiralık katil ekibi olarak Gladyo ile anlaştı. İvan'ın yönettiği operasyonda Pala Hasan öldü, Çetin ise yaralı olarak kurtuldu. İntikam almaya yemin eden Çetin Gladyoyu takip ederken yolu Demir ile kesişti ve Zula'ya katıldı.

5-Şahin Kılıç
Ankara'lı, Terörle Mücadele biriminde yıllarca görev aldı. Karakter olarak çok sert ve kendi bildiğini okuyan bir polisti. Teşkilat içerisinde efsane olarak görülüyordu fakat çok fazla düşman da edinmişti. Her fırsatta yasa dışı örgütlerin operasyonlarına engel oluyordu. Şahin'in en büyük destekçisi Akademi'den arkadaşı Akın idi. Yaptığı operasyonlardan rahatsız olan bir örgüt Emniyet içerisine sızarak Şahin'den kurtulmak için Akın'ı ortadan kaldırıp suçun Şahin'in üzerine kalmasını sağladı. Hapishaneye götürüldüğü sırada yolda infaz edilecekken Demir tarafından kurtarıldı ve Zula'ya katıldı.

6-Şamil Dudayev

Şamil, Çeçenistan'da çifçilik ve avcılık ile uğraşan kendi halinde bir aile babasıydı. Gladyo'nun bu bölgedeki bir operasyonu sırasında, Şamil'in köyünde büyük bir çatışma çıktı.Şamil, bütün ailesini bu operasyonda kaybetti. Gladyo'nun izini sürerek İstanbul'a geldi, sınır ötesi görevinde tanıştığı Demir'i buldu ve Zula'ya katıldı.

7-Azad Kara

Diyarbakır'da doğdu. Askere gidene kadar babası ile birlikte aile mesleği bakırcılığı sürdürdü. Askerde iken tanıştığı ve canı gibi sevdiği komutanı Demir'in hain bir saldırıya uğradığını öğrenir öğrenmez İstanbul'a geldi ve Zula'ya katıldı.
8-Yunus Şanlı

Trabzon'da doğdu. Askerliğini komando olarak tamamladıktan sonra memleketine ve çok sevdiği denizlere döndü. Balıkçı teknesiyle açıldığı sırada, teknesi kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi. Yunus Reis, bu saldırıda hem mürettebatını hem de kardeşi Murat'ı kaybetti. Yapılan bu saldırıyı çözmek adına araştırma yaparken, askerde tanıştığı komutanı Recep Arslan ile yolları keşisti.


Gladyo

1-İvan Vasilyev

Rusya, Korkino doğumlu. Ailesini çok küçük yaşta bir kazada kaybetti. Küçük yaşlarda kasabadaki kömür madenlerinde çalıştı. Daha sonra orduya katıldı. Üstün fiziksel yetenekleri ve keskin taktiksel zekasıyla üstlerinin dikkatini çekti. Rus istihbaratına çalışan elit komando birliği olan Spetsnaz GRU'ya alındı. Çok az insanın eğitimi bitirebildiği bu birlikte üstün başarıyla mezun oldu. Hem Rusya'da hem de Rusya dışında birçok operasyona katıldı. Özellikle Çeçen Savaşındaki başarılarıyla, Cesaret Madalyası aldı. Rusya'da değişen siyasi strateji İvan'ı düzenin dışına itti. İvan ise hala yapacak çok şeyi olduğuna inanıyordu. Orta doğuda bir süre paralı asker olarak çalıştıktan sonra, Gladyo ile tanıştı ve kısa zamanda oluşumun lideri haline geldi.

2-Pierre Julliard

Fransa'nın Paris şehrinde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra macera arayışı için, orduya katıldı. Aldığı eğitimden sonra bir çok ülkede tehlikeli operasyonlara katıldı, ama aradığı heyecanı bulamadı. Ordudan ayrılıp paralı asker olarak çalışmaya başladı. Afrika'da bir çok iş aldı. Sudan, Uganda, Somali gibi özellikle çatışmaların yoğun olduğu yerlerde bir çok göreve katıldı. Sudan'da katıldığı bir operasyonda Gladyo ile karşı karşıya geldi. İvan, Pierre'i operasyon sırasında yakaladı. Onu öldürmek yerine Gladyo'ya davet etti ve Pierre Gladyo'ya katıldı.

3-Larry Silverstein

Aşkelon'da doğdu. Ailesi fabrika işçisiydi. Larry çok parlak bir öğrenciydi. Liseyi bitirdikten sonra Amerika'da Harvard Üniversitesi'ne burslu kabul edildi. Orada uluslararası ilişkiler okudu. Daha sonra özel bir firmada çalışmaya başladı ve kısa bir sürede firmanın orta doğu sorumlusu oldu. Şirketler için yaptığı analizler ve stratejiler özellikle istihbarat kuruluşları tarafından çok takdir alıyordu. Larry için her şey bu kadar iyi giderken Aşkelon'a yapılan bir roket saldırısında ailesini kaybettiğini öğrendi. Saldırı sonrasında olayı aydınlatmak için Mossad'a girdi. Çok başarılı bir ajan oldu ancak intikam duygusu onu yiyip bitirmekteydi. Mossad içindeki bir Gladyo ajanı Larry'e yaklaşıp ona Gladyo'ya katıldığında ailesinin intikamını alabileceğini söyledi. Bu sayede Larry Gladyo ajanı olur.

4-Trevor Edward Moore

İngiltere'de doğdu. Çocukluğu Liverpool'un arka sokaklarında geçti. Silahlara, özellikle de tüfeklere olan tutkusu nedeniyle, gönüllü olarak orduya katıldı. Orduda keskin nişancı eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, Afganistan'a gönderildi. Afganistan'da kaldığı süre içinde, bir çok illegal örgütün görevlerinde paralı asker olarak yer aldı. Bu bilgi ortaya çıktığında ordudan uzaklaştırıldı. Bir süre serbest olarak çalıştıktan sonra yolu Gladyo ile kesişti.

5-Robert O'Bannon

Texas'da doğdu. Büyük bir çiftlikte büyüdü. Bir yandan kamyonculuk yapıp, bir yandan da özel bir eğitim kampında "hayatta kalma" eğitimleri alıyordu . Bir gün eğitim kampları FBI tarafından basıldı ve tutuklandı. Ceza olarak orduya alındı ve Irak'a gönderildi. Ordudaki Gladyo ajanları izini buldu ve ona kendilerine katılmayı teklif ettiler. Robert o günden sonra Gladyo'nun en önemli adamlarından biri oldu.

6-Rosa Battaglia

İtalya'nın Roma şehrinde doğduğu biliniyor. Bunun haricinde resmi kayıtlarda Rosa hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

7-David King
Amerika'da doğdu, başarılı bir öğrenim hayatının yanında yaptığı icatlarla global bir üne sahip oldu. Son icadının bazı kaynaklar tarafından kitle imha silahına dönüştürüleceğini öğrendiğinde Amerika'dan kaçtı. Farklı bir kimlikle Avrupa'da bir süre yaşadıktan sonra, yaptığı bir iş sonucunda Gladyo ile tanıştı.

8-Alonso Vargas

Amerika'da Texas'da doğdu. Motorsiklet tutkusu ve motorsiklet üstündeki akrobasi yeteneği sebebiyle arkadaşları ona "Motorcu" lakabını takmıştı. Karıştığı bir soygun sebebiyle başı hem polisle hemde Texas'ın en kudretli iş adamıyla derde girince ülke dışına kaçmak zorunda kaldı. Gladyo bu fırsatı kaçırmadı ve Alonso'yu bünyesine kattı.​
 
  • Beğen
Tepkiler: Masar